Zobrazit na mapě

Zámek Vranov nad Dyjí

Jednou z nejpozoruhodnějších barokních staveb u nás je zámek Vranov nad Dyjí, který v 17. století nahradil původní románsko-gotický hrad z počátku století dvanáctého. Zámek byl postaven podle projektu slavného architekta Jana Bernarda Fischera. 

Pokud si objednáte dovolenou na chatě na jižní Moravě nebo přímo na Znojemsku, neměli by jste návštěvu zámku ve Vranově opomenout. 

Prohlídky na zámku Vranov nad Dyjí

Pohled na zámek z Vranova nad Dyjí.

Prohlídka zámku Vranov nad Dyjí je rozdělena do několika okruhů. Jedním z nich je prohlídka bohatě zařízených interiérů  a především úchvatného sálu předků rodu Althannů. Sál zdobí portréty a sochy příslušníků rodu a freska v kopuli od J.M.Rothmayera. Jednotlivé pokoje a sály zámku zdobí mimo jiné i  krásné ozdobné i praktické předměty z výroby slavné vranovské keramické továrny na kameninu, kterou vlastnil majitel vranovského panství.

Další významnou stavbou zámku je barokní zámecká kaple Nejsvětější Trojice z konce 17. století. V bývalé kočárovně zámku se každoročně konají výstavy  tematicky se zámkem spojené. Pod přístupovým mostem je terasovitá zahrada, na kterou je velmi hezký pohled právě z mostu, po kterém návštěvníci přicházejí.  

Fotogalerie - Zámek Vranov nad Dyjí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Vranov nad Dyjí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Vranov nad Dyjí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 20x

Zrekonstruovaná velmi pěkná chata k pronájmu leží na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, terasa, gril, ohniště) na okraji Vranova nad Dyjí jen 2 km od Vranovské přehrady (koupání, vodní sporty).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2203

Kompletně zrekonstruovaná velmi pěkná chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (pergola, vířivka, gril, ohniště) v atraktivním jihomoravském regionu nedaleko NP Podyjí a Vranovské přehrady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2010

Rezervováno 28. 5.

Velmi pěkný rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa, posezení, krb, trampolína, solární sprcha) leží v atraktivním jihomoravském regionu poblíž NP Podyjí a Vranovské přehrady.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2179

Dnes zobrazeno 8x

Zcela samostatná levá část zrekonstruované dvojchaty s terasou v chatové oblasti v lese jen 180 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavby lodí) a jen 3 km od hradu Bítov.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1112a

Zcela samostatná pravá část zrekonstruované dvojchaty s terasou v chatové oblasti v lese jen 180 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavby lodí) a jen 3 km od hradu Bítov.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1112b

Samostatný jednoduše zařízený apartmán v prvním patře velké chaty na neoploceném pozemku (altán, stolní tenis, ohniště) v malebné lokalitě jen 200 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1805a

Samostatný jednoduše zařízený apartmán ve druhém patře velké chaty na neoploceném pozemku (altán, stolní tenis, ohniště) v malebné lokalitě jen 200 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1805b

Kvalitně zařízený samostatný apartmán s terasou v malém apartmánovém domě v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis) v těsné blízkosti řeky Dyje jen 9 km od Vranovské přehrady.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1003c

Akceptované poukázky a asociace