Zobrazit na mapě

Vodní nádrž Boskovice

Přehrada Boskovice leží na říčce Bělá nedaleko Boskovic (severně od Brna), v údolí pod obcí Vratíkov. Jedná se o poměrně mladou přehradu, budována byla v letech 1985 - 1990. Do plného provozu byla uvedena až v roce 1994. 

Vzhledem k tomu, že jde o chráněný vodní zdroj, není tu povoleno koupání, vodní sporty ani rybaření. 305 metrů dlouhá hráz je přístupná pro pěší a cykloturisty v období od dubna do září. Po obou stranách rozmístěné informační tabule jsou součástí naučné stezky. Můžete tu také navštívit místní záliv, který vystupuje z hráze a táhne se až k Vratíkovskému krasu. Ten je pod ochranou jako součást přírodní rezervace Vratíkov.

Vodní nádrž Boskovice se rozprostírá v Melkovském údolí až po hranice přírodního parku Řehořkovo Kořenecko.

Atraktivní turistické cíle v okolí přehrady Boskovice:

Fotogalerie - Vodní nádrž Boskovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vodní nádrž Boskovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Dnes zobrazeno 23x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835
Vodní nádrž Boskovice se rozprostírá v Melkovském údolí až po hranice přírodního parku Řehořkovo Kořenecko.

Dnes zobrazeno 14x

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Moderní kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, posezení, gril, ohniště) je umístěn v malé obci v atraktivní lokalitě nad přehradou Letovice (koupání a rybaření).

5 ložnic / max 9 osob
číslo chalupy: 2328

Dnes zobrazeno 32x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Akceptované poukázky a asociace