Zobrazit na mapě

Skalní útvar Čertovy kameny

Přírodní zajímavosti

Z okraje města Jeseník vede značená turistická cesta k zajímavému skalnímu útvaru s názvem Čertovy kameny. Jedná se o monumentální kamenný blok o délce sto metrů a výšce čtyřicet metrů. Patří k největším útvarům tohoto druhu na Jesenicku. Skládá se z pegmatitů a místy tvoří skalní mísy. Je zde vybudovaná cesta k vyhlídkovému místu, odkud je nádherný rozhled do kraje. Tato cesta vede chvílemi po žebřících, takže je vhodná jen pro zdatnější turisty a rozhodně se nehodí pro malé děti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skalní útvar Čertovy kameny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skalní útvar Čertovy kameny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540
Úžasnou přírodní zajímavostí je skalní blok Čertovy kameny. Toto místo je hojně navštěvováno horolezci. Turisté mohou vystoupat k vyhlídkové plošině nebo navštívit turistickou chatu, která zde byla vybudována v roce 1904.

Prohlíželo 129 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Akceptované poukázky a asociace