Zobrazit na mapě

Rozhledna Varhošť

Rozhledny

Varhošť není nejvyšší horou Českého středohoří, ale i přesto je velmi výrazným bodem této části pohoří. Současná rozhledna, která stojí na Varhošti je již třetí rozhlednou na tomto místě. První dvě byly dřevěné, ale po čase byly vždy zničeny vandaly. Nynější věž má ocelovou konstrukci a říká se jí také Železná věž.

Z obce Kundratice vede na Varhošť cesta. Je ale velmi strmá a je to trasa pro zdatnější turisty. Na vršku stojí železná rozhledna, ze které je překrásný pohled do okolní krajiny. Návštěvníci při dobrém počasí mohou spatřit Litoměřice, Lovoš, Říp, Hazmburk a další dominanty Českého středohoří. Zajímavé je, že z nejvyššího vyhlídkového místa rozhledny lze vidět řeku Labe na osmi různých místech.

Rozhledna s třemi vyhlídkovými kruhovými plošinami je volně přístupná veřejnosti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Varhošť je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Varhošť je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261
Současná rozhledna, která stojí na Varhošti je již třetí rozhlednou na tomto místě. První dvě byly dřevěné, ale po čase byly vždy zničeny vandaly. Nynější věž má ocelovou konstrukci a říká se jí také Železná věž. Má tři vyhlídkové plošiny. Z nejvyššího vyhlídkového místa rozhledny lze vidět řeku Labe na osmi různých místech.

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno dnes

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1552

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešené posezení, ohniště, stolní tenis) leží na samotě u lesa v malebném prostředí na Kokořínsku přímo na turistické stezce vedoucí Čertovou roklí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2371

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (hřiště, stolní tenis, altánek s posezením a krbem) leží v malé obci na Děčínsku v přitažlivé oblasti NP České Švýcarsko a CHKO Labské Pískovce.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2469

Akceptované poukázky a asociace