Zobrazit na mapě

Rozhledna Varhošť

Rozhledny

Varhošť není nejvyšší horou Českého středohoří, ale i přesto je velmi výrazným bodem této části pohoří. Současná rozhledna, která stojí na Varhošti je již třetí rozhlednou na tomto místě. První dvě byly dřevěné, ale po čase byly vždy zničeny vandaly. Nynější věž má ocelovou konstrukci a říká se jí také Železná věž.

Z obce Kundratice vede na Varhošť cesta. Je ale velmi strmá a je to trasa pro zdatnější turisty. Na vršku stojí železná rozhledna, ze které je překrásný pohled do okolní krajiny. Návštěvníci při dobrém počasí mohou spatřit Litoměřice, Lovoš, Říp, Hazmburk a další dominanty Českého středohoří. Zajímavé je, že z nejvyššího vyhlídkového místa rozhledny lze vidět řeku Labe na osmi různých místech.

Rozhledna s třemi vyhlídkovými kruhovými plošinami je volně přístupná veřejnosti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Varhošť je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Varhošť je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 107 lidí

Rezervováno 8. 8.

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Prohlíželo 127 lidí

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Akceptované poukázky a asociace