Zobrazit na mapě

Lázeňský areál Mariánské Lázně

Turistické zajímavosti

V lázeňském historickém centru Mariánských Lázní stojí několik cenných objektů. Nejstarším lázeňským domem je budova Centrálních lázní, která byla vystavěna na místě vývěru Mariina plynu v roce 1892.

Architektonicky nejzajímavější budovou lázeňského centra jsou Nové lázně. V tomto objektu mohou návštěvníci navštívit jedinečné historické Římské lázně se dvěma dochovanými původními bazény s překrásnou kachličkovou výzdobou dna i stěn, umělecky cennými mosaznými chrliči a masivními mramorovými sloupy.

Nové a Centrální lázně jsou spojeny krytou kolonádou s prosklenou stěnou, Ambrožovým pramenem a fontánou. Spojením těchto dvou lázeňských domů vznikl historicky nejrozsáhlejší lázeňský areál v naší republice.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázeňský areál Mariánské Lázně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázeňský areál Mariánské Lázně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Prohlíželo 162 lidí

Rezervováno 16. 9.

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Akceptované poukázky a asociace