Brtnice je město ležící v údolí stejnojmenné říčky mezi Jihlavou a Třebíčí. První zmínka o Brtnici pochází z roku 1234. Název města je odvozem od slova brtě, což znamená včelíny.

Dnes je Brtnice oblíbeným turistickým cílem zejména díky rodnému domu slavného architekta a designéra Josefa Hoffmanna. Město zaujme i historickým centrem se zámkem, renesanční radnicí, židovskými památkami a dvěma barokními mosty přes řeku Brtnici. Město Brtnice získalo v roce 2018 titul Historické město roku a to jako odměnu za nejlepší péči o památky.

Oblíbeným turistickým cílem je rovněž nedaleká zřícenina hradu Rokštejn. Pro poznání historických a přírodních krás okolí se lze vydat po Brtnické stezce, která začíná právě u hradu Rokštejna a navazuje na systém dalších pěších i cyklistických tras. Pěší turistikou lze poznat také krásy místní přírodní rezervace Údolí Brtnice, která vede podél řeky Brtnice. 

Fotogalerie - Brtnice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Brtnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Brtnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 185 lidí

Útulná chata k pronájmu po celkové rekonstrukci leží v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením a krbem) na okraji obce jen 100 m od řeky Jihlavy a místní cyklo a inline stezky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2395

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213
Město Brtnice leží na Vysočině v údolí stejnojmenné říčky mezi Jihlavou a Třebíčí. Historické jádro Brtnice je městskou památkovou zónou. V roce 2018 Brtnice získala titul Historické město roku.

Prohlíželo 198 lidí

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Luxusně zařízená roubená chalupa s finskou saunou a zahradou (zapuštěný bazén, posezení, krb, gril, stolní tenis, trampolína) nabízí pronájem na krásném místě v srdci přírodního parku Čeřínek.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2421

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018

Akceptované poukázky a asociace