Brtnice je město ležící v údolí stejnojmenné říčky mezi Jihlavou a Třebíčí. První zmínka o Brtnici pochází z roku 1234. Název města je odvozem od slova brtě, což znamená včelíny.

Dnes je Brtnice oblíbeným turistickým cílem zejména díky rodnému domu slavného architekta a designéra Josefa Hoffmanna. Město zaujme i historickým centrem se zámkem, renesanční radnicí, židovskými památkami a dvěma barokními mosty přes řeku Brtnici. Město Brtnice získalo v roce 2018 titul Historické město roku a to jako odměnu za nejlepší péči o památky.

Oblíbeným turistickým cílem je rovněž nedaleká zřícenina hradu Rokštejn. Pro poznání historických a přírodních krás okolí se lze vydat po Brtnické stezce, která začíná právě u hradu Rokštejna a navazuje na systém dalších pěších i cyklistických tras. Pěší turistikou lze poznat také krásy místní přírodní rezervace Údolí Brtnice, která vede podél řeky Brtnice. 

Fotogalerie - Brtnice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Brtnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Brtnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2213

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869

Prohlíželo 131 lidí

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Prohlíželo 121 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018

Prohlíželo 240 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Akceptované poukázky a asociace