Zobrazit na mapě

Přírodní rezervace Údolí Brtnice

Přírodní rezervace Údolí Brtnice se rozprostírá podél řeky Brtnice, která je přítokem řeky Jihlavy. Pro rezervaci jsou typické řady zaklesnutých zákrutů, meandrů a skalních útvarů. V Údolí Brtnice se nachází romantická zákoutí a zřícenina gotického hradu Rokštejn. Během první republiky zde vznikaly první trampské osady na Jihlavsku. Za nejkrásnější část rezervace je považována oblast od Komárovic do soutoku s Jihlavou.

Údolím prochází 8 km dlouhá modrá turistická stezka, během které lze spatřit řadu vzácných druhů živočichů. V zimním období údolí představuje ideální místo pro výlety na běžkách. 

Fotogalerie - Přírodní rezervace Údolí Brtnice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přírodní rezervace Údolí Brtnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přírodní rezervace Údolí Brtnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s letní odpočinkovou místností, vyžitím pro děti, uzavřeným dvorkem (posezení, krb) a oplocenou zahradou v obci jen 18 km od Jihlavy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1869

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Rezervováno 7. 12.

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s hernou (stolní tenis) v částečně oplocené zahradě (plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) leží na malebné samotě u lesa jen 6 km od Humpolce (koupaliště).

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1859

Útulně a pěkně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) zcela na kraji obce jen 500 m od rekreačního rybníka a jen 3 km od Humpolce (zřícenina hradu Orlík).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0718

Novostavba chaty k pronájmu se saunou a bohatým vyžitím pro celou rodinu leží na oploceném pozemku v těsné blízkosti rybníku Kachlička (50 m) (přírodní koupání) jen 7 km od Humpolce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2110

Akceptované poukázky a asociace