Zobrazit na mapě

Přírodní rezervace Údolí Brtnice

Přírodní rezervace Údolí Brtnice se rozprostírá podél řeky Brtnice, která je přítokem řeky Jihlavy. Pro rezervaci jsou typické řady zaklesnutých zákrutů, meandrů a skalních útvarů. V Údolí Brtnice se nachází romantická zákoutí a zřícenina gotického hradu Rokštejn. Během první republiky zde vznikaly první trampské osady na Jihlavsku. Za nejkrásnější část rezervace je považována oblast od Komárovic do soutoku s Jihlavou.

Údolím prochází 8 km dlouhá modrá turistická stezka, během které lze spatřit řadu vzácných druhů živočichů. V zimním období údolí představuje ideální místo pro výlety na běžkách. 

Fotogalerie - Přírodní rezervace Údolí Brtnice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přírodní rezervace Údolí Brtnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přírodní rezervace Údolí Brtnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 22x

Rezervováno včera

Útulná chata k pronájmu po celkové rekonstrukci leží v oplocené zahradě (bazén, terasa a posezením a krbem) na okraji obce jen 100 m od řeky Jihlavy a místní cyklo a inline stezky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2395

Prohlíželo 138 lidí

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869
Přírodní rezervace se rozprostírá za městem Brtnice, podél stejnojmenné říčky. V údolí se nachází romantická zákoutí se zříceninou hradu Rokštejn. Rezervace je oblíbená nejen v letním období, kdy nabízí výletníkům příjemnou procházku, ale i v období zimním, kdy je ideálním místem pro výlet na běžkách. Důvodem ochrany je zachování přírodních a krajinářských hodnot údolí.

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Luxusně zařízená roubená chalupa s finskou saunou a zahradou (zapuštěný bazén, posezení, krb, gril, stolní tenis, trampolína) nabízí pronájem na krásném místě v srdci přírodního parku Čeřínek.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2421

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Akceptované poukázky a asociace