Na hlavním klatovském náměstí nelze přehlédnout monumentální průčelí kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. V podzemí tohoto chrámu je kostelní krypta, kde byli pohřbíváni přední členové jezuitského řádu a místní šlechta. Díky důmyslné síti větracích šachet se zde vytvořilo prostředí, ve kterém došlo k přirozené mumifikaci těl. Tyto katakomby jsou veřejnosti přístupné.

Za návštěvu stojí také Lékárna U bílého jednorožce z období baroka s původním zařízením. Vyhlídkové věže nesou název Černá a Bílá. Černá věž je původně hláska, barokní Bílá věž je součástí Arciděkanského kostela Panny Marie. V červnu se v Klatovech konají Klatovské pivní slavnosti.

Fotogalerie - Klatovy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klatovy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klatovy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 123 lidí

Rezervováno včera

Pěkná a útulná srubová chata k pronájmu na oploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině severního šumavského podhůří jen 7 km od Klatov.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2315

Dnes zobrazeno 20x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421
Město Klatovy je proslulé pěstováním karafiátů. V městské památkové zóně mohou návštěvníci obdivovat zbytky městských hradeb s několika baštami, gotické a renesanční domy a mnoho historicky cenných památek. Kdo chce vidět Klatovy z ptačí perspektivy, může vystoupat na jednu ze dvou vyhlídkových věží.

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Prohlíželo 117 lidí

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015

Skromně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, posezení, ohniště) zcela na kraji pošumavské obce přímo u výběhu s koňmi jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2373

Pěkná jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, ohniště) v nevelké chatové osadě na malebném místě u lesa s výhledem k rekreačnímu rybníku Valcha (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1763

Akceptované poukázky a asociace