Obce a města

Na hlavním klatovském náměstí nelze přehlédnout monumentální průčelí kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. V podzemí tohoto chrámu je kostelní krypta, kde byli pohřbíváni přední členové jezuitského řádu a místní šlechta. Díky důmyslné síti větracích šachet se zde vytvořilo prostředí, ve kterém došlo k přirozené mumifikaci těl. Tyto katakomby jsou veřejnosti přístupné.

Za návštěvu stojí také Lékárna U bílého jednorožce z období baroka s původním zařízením. Vyhlídkové věže nesou název Černá a Bílá. Černá věž je původně hláska, barokní Bílá věž je součástí Arciděkanského kostela Panny Marie. V červnu se v Klatovech konají Klatovské pivní slavnosti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klatovy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klatovy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Útulný stylově zařízený apartmán v přízemí velkého domu (samostatný vchod) s oplocenou zahradou (bazén, posezení, ohniště) leží v městečku v malebné oblasti Pošumaví jen 3,5 km od Hnačovského rybníka.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2108

Dnes zobrazeno 19x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Dnes zobrazeno 22x

Pěkně zařízená chalupa v malé šumavské obci s oplocenou zahradou (bazén, trampolína, posezení, houpací lavice a síť) a hernou (stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šipky). Cykloturistika.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0815

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015

Pěkná jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, ohniště) v nevelké chatové osadě na malebném místě u lesa s výhledem k rekreačnímu rybníku Valcha (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1763

Akceptované poukázky a asociace