Zobrazit na mapě

Přehrada Hracholusky

Přírodní zajímavosti

Výstavbou Hracholuské hráze v polovině minulého století vznikla vyhledávaná rekreační oblast. Vodní plocha má rozlohu čtyři sta sedmdesát hektarů a v nejhlubším místě je přehrada hluboká třicet jedna metrů. Vodní nádrž Hracholusky leží v romantickém prostředí údolí řeky Mže, která patří k přítokům řeky Berounky. Vodní plochu přehradního jezera lemují krásné lesy.

Na přehradě je možné provozovat nejrozmanitější vodní sporty, sídlí zde klub vodního lyžování. Na Hracholuské přehradě se také konalo mistrovství republiky ve vodním lyžování. Na vodní hladinu je krásný výhled z Pňovanského mostu, který je vystavěn přes toto přehradní jezero.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přehrada Hracholusky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přehrada Hracholusky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená prostorná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží v mírně zvlněné krajině západních Čech nedaleko Hracholuské přehrady (koupání, rybaření,…).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 24108

Prohlíželo 94 lidí

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (krb, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917
Hracholuská přehrada byla vybudována na řece Mži. Její stavba byla dokončena v roce 1964. Přehradní sypaná hráz má výšku třicet čtyři metrů a délku dvě stě sedmdesát metrů. Přehrada Hracholusky spojuje města Stříbro a Plzeň. Po přehradním jezeře jsou organizovány plavby lodí.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (krb s roštem a udírnou, zastřešené posezení) leží na kraji klidné vesničky jen 10 km od Stříbra v dosahu Českého lesa a Západočeských lázní.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2461

Jednoduše zařízený domek k pronájmu se zahradou (ohniště) a sdíleným dvorem (zastřešený altánek s posezením, gril) leží v malebné mírně zvlněné krajině západních Čech na kraji města Plasy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2457

Luxusní glampingová maringotka k pronájmu s terasou (posezení, gril) a wellness zázemím (sauna s ochlazovací kádí a koupací vířivý sud) leží na krásném místě v remízku uprostřed polí a pastvin.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2322

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zahradní nábytek, gril, ohniště) leží ve městě Kralovice v dojezdové vzdálenosti na Křivoklátsko, do Karlových Varů i do Prahy.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2460

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Akceptované poukázky a asociace