Parky a zahrady

Areál brněnské zoologické zahrady leží na zalesněných svazích Mniší hory nedaleko Brněnské přehrady přibližně pět kilometrů od centra města. ZOO Brno byla založena v roce 1950 a o tři roky později byla zpřístupněna veřejnosti. Na pozemku o rozloze sedmdesát hektarů je zde chováno více než šedesát druhů savců, padesát druhů ptáků a dále ryby, obojživelníci a plazi.

Hlavní specializací ZOO Brno je chov afrických kopytníků, kteří zde mají neobvykle velký výběh. Mediálně známý je v brněnské ZOO rovněž úspěšný chov medvědů. Každoročně se v ZOO Brno daří rozmnožovat mnoho zvířat a to včetně některých chráněných a ohrožených druhů. Zajímavostí je, že se zde narodila dvojčata kočkodanovitých opiček mandrilů, které mívají vždy pouze jen jedno mládě. U zoologické zahrady je zřízena také stanice pro handicapovaná zvířata.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

ZOO Brno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

ZOO Brno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Prohlíželo 104 lidí

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Dnes zobrazeno 40x

Rezervováno dnes

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Dnes zobrazeno 26x

Rezervováno včera

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Dnes zobrazeno 23x

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Akceptované poukázky a asociace