Zobrazit na mapě

Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází ve stejnojmenné obci přibližně 12 km od Mikulova a je v rámci celého Lednicko-valtického areálu zapsaný na seznamu UNESCO.

První historické zprávy o této lokalitě pochází z roku 1222, kdy zde pravděpodobně stála gotická tvrz s dvorcem. V 16. století byla tvrz zbořena a místo ní byl postaven renesanční zámek, ze kterého bylo na konci 17. století vybudováno barokní sídlo. Současný vzhled zámku pochází z poloviny 19. století, kdy kníže Alois II. z Lichtenštejna nechal Lednici přebudovat na letní sídlo.

V  zámku lze navštívit v rámci prohlídkových tras reprezentační sály, knížecí apartmány, dětské pokoje princů a princezen, Muzeum loutek nebo umělou krápníkovou jeskyni.

Součástí zámku je francouzská zahrada a rozsáhlý krajinářský park s romantickými stavbami, mezi které patří např. Minaret, Maurská vodárna, akvadukt, umělá zřícenina Janův hrad a další. Nachází se zde také palmový skleník.

Fotogalerie - Zámek Lednice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Lednice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Lednice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nevelká pěkně zařízená chata k pronájmu leží v tichém prostředí na polosamotě na konci chatové osady poblíž vinic a lesa v atraktivní oblasti Lednicko-Valtického areálu jen 4,5 km od lednického zámku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1704

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a vinným sklípkem v tiché ulici malé obce jen 2 km od Lednicko-valtického areálu v oblasti ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1437

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Pěkně zařízený apartmán v prvním patře rodinného domu jen 200 m od rozhledny Maják je ideální variantou ubytování pro ty, kteří chtějí poznávat krásy jižní Moravy (Pálava, Lednicko-valtický areál).

3 ložnice / max 9 osob
číslo apartmánu: 1607

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Akceptované poukázky a asociace