Zobrazit na mapě

Pevnost Stachelberg - vojenské muzeum

Naučné stezky

Dělostřelecká tvrz Stachelberg leží ve východních Krkonoších na cestě z Trutnova do Žacléře. Stachelberg patří k linii pohraničního opevnění, které bylo vybudováno jako ochrana proti německé rozpínavosti, avšak nebylo nikdy využito. Tvrz Stachelberg byla stavěna v letech 1937 – 38, ale nikdy nebyla zcela dokončena. Pokud by dokončena byla, jednalo by se o největší dělostřeleckou tvrz v naší zemi.

Dnes je část podzemních chodeb zatopená vodou a tudíž nepřístupná. Návštěvníci si mohou prohlédnout betonový pěchotní srub. Nedaleko Stachelbergu vede naučná stezka spojující několik vojenských pevností. U tvrze jsou krásné výhledy do okolí.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pevnost Stachelberg - vojenské muzeum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pevnost Stachelberg - vojenské muzeum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní moderně zařízená chalupa se saunou k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, krb, trampolína, bohaté vyžití pro děti – Pohádková vesnička) na kraji obce jen 200 m od sjezdovky.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2119

Prohlíželo 147 lidí

Atraktivní velmi pěkně zařízená chata ve velké pečlivě udržované zahradě (bazén, posezení, krb, pískoviště) s horským potůčkem v malé horské osadě u lesa jen 300 m od lyžařského areálu Prkenný Důl.

7 ložnic / max 20 osob
číslo chaty: 1444

Stylově zařízená celodřevěná chalupa s terasou v neoplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v horské osadě nedaleko lesa jen 200 m od lyžařského areálu a jen 3 km od pevnosti Stachelberg.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1364

Prohlíželo 105 lidí

Stylová roubená chalupa k pronájmu s terasou a neoplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, altánek s posezením, krb, ohniště) leží v malé horské osadě na malebném místě u lesa a horského potoka.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1931

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu na malebné polosamotě nedaleko lesa na neoploceném pozemku (posezení, gril) přímo v Krkonošském národním parku s mnoha možnostmi k turistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1549

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s prostornou obytnou kuchyní leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, krb) v okrajové části krkonošské obce s možností krásných turistických výletů.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1751

Velmi pěkně zařízený bungalov (chata) k pronájmu s terasou (pergola s posezení a grilem) leží na okraji krkonošské obce s okolím vhodným v létě k turistice a v zimě k lyžování (ski areály od 6 km).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9648

Prostorný pěkně zařízený rekreační dům se stolním tenisem leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v centrální ale tiché části krkonošské obce jen 3 km od Janských Lázní.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1721

Akceptované poukázky a asociace