Zobrazit na mapě

Jeskyně Šipka - Štramberk

Přírodní zajímavosti

Jeskyni Šipka objevil v 19. století Karel Jaroslav Maška, profesor místního gymnázia a amatérský archeolog. Jeho archeologické nálezy dokazují, že v jeskyni Šipka v období pravěku žili lovci. Profesora Mašku připomíná pamětní deska od Františka Juráně, která byla nainstalována na přední stěně Šipky.

Po vstupu do jeskyně Šipka se ocitnou návštěvníci nejprve na dně Propástky. Z tohoto místa vedou dvě chodby Jezevčí díra a Krápníková jeskyně. V jeskyni bývala mnohem bohatší krápníková výzdoba, než je dnes k vidění. Bohužel v minulosti dříve, než byla jeskyně zajištěna před nevítanými návštěvníky, byly krápníky ulámány a poničeny. Délka jeskynní chodby je čtyřicet sedm metrů a v nejvyšším místě je výška sedm metrů.

Od jeskyně vedou schody, po kterých se návštěvníci dostanou ke kamenné mohyle s křížem a dále k vyhlídkovému místu s dřevěnou zvoničkou.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Šipka - Štramberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Šipka - Štramberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Prohlíželo 161 lidí

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Prohlíželo 120 lidí

Pěkná chalupa s velkou zastřešenou pergolou (posezení, krb) na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky) jen 50 m od nové cyklostezky a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1039

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Prohlíželo 127 lidí

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Prohlíželo 120 lidí

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (bazén, zahradní nábytek, krb, gril) v chatové osadě na kraji obce v turisticky atraktivní oblasti (Pustevny, Radhošť) jen 4 km od Rožnova pod Radhoštěm.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0933

Akceptované poukázky a asociace