Písek je malebné jihočeské město. Největší turistickou zajímavostí je určitě kamenný most přes řeku Otavu, který byl vystavěn ve 13. století a je vyhlášenou národní kulturní památkou.

Dochovala se také část původních městských hradeb. V Písku kdysi stával královský hrad, dnes z něj mohou návštěvníci obdivovat již jen západní křídlo, ve kterém je umístěno Prácheňské muzeum.

V centru města stojí mnoho původních gotických a renesančních domů. Na budově dnešního hotelu Otava mohou turisté obdivovat reprodukce obrazů Mikoláše Alše. Dominantou města Písek je gotický poutní kostel Narození Panny Marie.

V červnu se zde konají slavnosti Dotkni se Písku.

Fotogalerie - Písek

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Písek je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Písek je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Pěkné zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, ohniště) v chatové oblasti v lese přímo nad řekou Otavou (koupání, rybaření) 5 km severně od Písku s okolím vhodným pro cyklovýlety.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1329

Dnes zobrazeno 25x

Rezervováno dnes

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou na okraji chatové osady. Je ideální pro rybáře nebo dovolenou v klidu přírody.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1961

Dnes zobrazeno 12x

Stylově zařízená velmi pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou (rybaření) na okraji chatové osady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2068

Dnes zobrazeno 58x

Rezervováno 5. 7.

Atypická jednoduše zařízená chata se zahradou (bazén, posezení, krb) v chatové oblasti u lesa jen 500 m od řeky Otavy (koupání, rybaření, pramice k dispozici) asi 10 km od Písku. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1328

Dnes zobrazeno 10x

Kompletně zrekonstruovaná velmi pěkná 2-pokojová chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril) v tiché uličce v malé obci u Otavské cyklostezky jen 6 km od města Písek.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1466

Prostorná chalupa s velkou společenskou místností (stolní tenis, stolní fotbal, šipky) na neoploceném pozemku (altán s posezením, krb) na polosamotě u dančí obory. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0914

Dnes zobrazeno 63x

Rezervováno dnes

Malá velmi pěkně zařízená chata s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě na kraji obce jen 300 m od místního lázeňského areálu a jen 3 km od Orlické přehrady (koupání a rybaření).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1014

Dnes zobrazeno 18x

Jednoduše zařízená chatka v oploceném areálu chatové osady (hřiště pro míčové hry, houpačky, pískoviště) v těsné blízkosti Orlické přehrady (řeky Otavy). Ideální pro rybáře. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1132

Akceptované poukázky a asociace