Zobrazit na mapě

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky se nachází v Jizerských horách mezi osadou Jizerka a Smědavou, nedaleko polských hranic. Rezervace vznikla v roce 1960 zejména za účelem ochrany porostů, rašelinišť a krajinných útvarů.

Rezervace se rozkládá ve výšce 850 až 880 m. n. m. a panují zde extrémní klimatické podmínky. Průměrná roční teplota zde dosahuje 4°C. Zimní teploty se pohybují pod -30°C. Roční souhrn srážek běžně dosahuje 1600 mm a sněhová pokrývka se zde vyskytuje více než 150 dnů v roce a dosahuje výšky přes 1,5 metru.

Ve zdejší oblasti se vyskytují minerály a drahé kameny. V náplavech Jizerky a Safírového potoka byly rýžovány safíry, rubíny, zirkony a další drahokamy.

Rezervace je přístupná po značené Jizerské silnici nebo po naučné stezce Tři izeríny, jež návštěvníky seznamuje s přírodními a historickými zajímavostmi území. 

Fotogalerie - Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Prohlíželo 97 lidí

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Prohlíželo 97 lidí

Velmi pěkně nově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril) leží v kopci nad městem v atraktivním horském prostředí ideálním pro turistiku po Jizerských horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1848

Prohlíželo 138 lidí

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) s jezírkem a protékajícím potůčkem v malebném horském prostředí u lesa zcela na okraji obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2045

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Akceptované poukázky a asociace