Hora Velká Javořina
Nejvyšší horou Bílých Karpat je Velká Javořina vysoká 970 metrů. Jejím vrcholem prochází hranice mezi Českou republikou a Slovenskem.
Horské louky na vrcholu hory a prales na jejím úbočí jsou součástí Národní přírodní rezervace Javořina. Nepříliš dobře působí na vrcholu vysílací věž s velkým množstvím antén. Z vrcholu, na kterém se rozprostírají rozlehlé horské louky, je ojedinělý kruhový výhled na velkou část Moravy i část Slovenska. Lze spatřit Hodonín, Pálavu, hrad Buchlov, Vizovickou vrchovinu a Hostýnské vrchy. Na slovenské straně pak Malé Karpaty, Čachtický hrad, Strážovské vrchy a za jasných nocí jsou prý vidět i světla Vídně.
Pod vrcholem stojí již od roku 1924 Holubyho chata, kde je možné si u občerstvení odpočinout.
Fotogalerie - Hora Velká Javořina
Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou
Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí
Hora Velká Javořina je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:
Hora Velká Javořina je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:
Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou
Prohlíželo 147 lidí
Stylová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.
Stylově zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.
Prohlíželo 146 lidí
Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).
Prohlíželo 193 lidí
Pěkně a účelně zařízená chalupa s kovářskou historií a oplocenou zahradou (zahradní domek s posezením, stolní fotbálek, vyžití pro děti) leží v malé obci u vstupu do CHKO Bílé Karpaty.
Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.
Prohlíželo 96 lidí
Útulná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) v chatové rekreační oblasti na atraktivním klidném místě pod Mikulčiným vrchem v Bílých Karpatech.
Prohlíželo 369 lidí
Stylově zařízená dobově zrekonstruovaná chalupa z roku 1923 k pronájmu s uzavřeným dvorem (infrasauna, posezení) leží v malé klidné obci v západní části Bílých Karpat (turistika, cykloturistika).
Prohlíželo 207 lidí
Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení, gril) leží na oploceném pozemku (sauna, trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.








