Zobrazit na mapě

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum

U městečka Proseč v regionu Toulovcovy Maštale se v roce 2002 začala budovat Záchranná stanice volně žijících živočichů Pasíčka. Hlavním posláním tohoto zařízení je léčba poraněných a oslabených živočichů s následným navrácením zpět do přírody. Pro tento účel byly v záchranné stanici postaveny různé léčebné voliéry a klece (léčebné komory, rehabilitační rozletové voliéry) a také expozice s trvale handicapovanými živočichy, která je za dobrovolné vstupné přístupná veřejnosti a to během letních prázdnin každý den, na jaře a na podzim pak o víkendu. Nejčastějšími pacienty stanice jsou různě poranění ptáci a savci.

Expožiční část areálu Pasíčka návštěvníky seznámí se zástupci fauny, kteří žíjí na území České republiky. Z ptáků jsou zde zastoupeni dravci, sovy, vodní ptactvo i různé druhy pěvců. Ze savců lze vidět rysa ostrovida, lišku obecnou, divoké prase nebo veverku, která upoutá zejména nejmenší návštěvníky.

Příjezdová cesta ke stanici Pasíčka je zároveň naučnou stezkou informující o možnostech praktické pomoci zvířatům

Půjdete-li zvířátka do záchranné stanice navštívit, vězte, že jim můžete vzít dárek. Darujte zvířátkům krmivo! Záchránná stanice Vám bude za každý příspěvek vděčna. A co můžete zvířatům žijících ve stanici koupit? Zde je výpis, čím se jaké zvíře živí: rozpis krmiva pro zvířata žijící ve stanici.

Prohnéte-li si Záchrannou stanici Pasíčka, městečko Proseč ještě neopouštějte. Na náměstí se nachází Muzeum dýmek, které Vás seznámí s místní dýmkařskou tradicí. A co je ještě v okolí zajímavého? O tom publikuje článek Toulovcovy Maštale.

 

Fotogalerie - Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno včera

Zrekonstruovaná atypicky a nápaditě zařízená chalupa v částečně oplocené zahradě (bazén, krb, posezení) v malé obci jen 2 km od přírodní rezervace Toulovcovy Maštale a 12 km od Litomyšle.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1254

Prohlíželo 174 lidí

Rezervováno 30. 1.

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Prohlíželo 168 lidí

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Prohlíželo 129 lidí

Velká účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště, trampolína) na kraji obce v malebné krajině Žďárských vrchů jen 1,5 km od přírodního koupání. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1266

Prohlíželo 114 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (pergola, posezení, gril) leží v obci v atraktivní CHKO Žďárské vrchy (ideální k turistice a cykloturistice) a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2026

Prohlíželo 158 lidí

Luxusní chalupa k pronájmu s wellness (vířivka, sauna), hernou (kulečník, stolní fotbálek), terasou (koupací sud, stolní tenis, posezení, gril) leží na neoploceném pozemku (trampolína) na okraji obce.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2129

Rezervováno 31. 1.

Chalupa resp. zrekonstruované podkroví chalupy k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště) leží v tiché ulici v malém městečku v atraktivní krajině CHKO Žďárské vrchy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2255

Akceptované poukázky a asociace