Zobrazit na mapě

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum

U městečka Proseč v regionu Toulovcovy Maštale se v roce 2002 začala budovat Záchranná stanice volně žijících živočichů Pasíčka. Hlavním posláním tohoto zařízení je léčba poraněných a oslabených živočichů s následným navrácením zpět do přírody. Pro tento účel byly v záchranné stanici postaveny různé léčebné voliéry a klece (léčebné komory, rehabilitační rozletové voliéry) a také expozice s trvale handicapovanými živočichy, která je za dobrovolné vstupné přístupná veřejnosti a to během letních prázdnin každý den, na jaře a na podzim pak o víkendu. Nejčastějšími pacienty stanice jsou různě poranění ptáci a savci.

Expožiční část areálu Pasíčka návštěvníky seznámí se zástupci fauny, kteří žíjí na území České republiky. Z ptáků jsou zde zastoupeni dravci, sovy, vodní ptactvo i různé druhy pěvců. Ze savců lze vidět rysa ostrovida, lišku obecnou, divoké prase nebo veverku, která upoutá zejména nejmenší návštěvníky.

Příjezdová cesta ke stanici Pasíčka je zároveň naučnou stezkou informující o možnostech praktické pomoci zvířatům

Půjdete-li zvířátka do záchranné stanice navštívit, vězte, že jim můžete vzít dárek. Darujte zvířátkům krmivo! Záchránná stanice Vám bude za každý příspěvek vděčna. A co můžete zvířatům žijících ve stanici koupit? Zde je výpis, čím se jaké zvíře živí: rozpis krmiva pro zvířata žijící ve stanici.

Prohnéte-li si Záchrannou stanici Pasíčka, městečko Proseč ještě neopouštějte. Na náměstí se nachází Muzeum dýmek, které Vás seznámí s místní dýmkařskou tradicí. A co je ještě v okolí zajímavého? O tom publikuje článek Toulovcovy Maštale.

 

Fotogalerie - Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pasíčka - záchranná stanice živočichů a ekocentrum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108

Pěkně zařízená chalupa (finská sauna, stolní tenis, stolní fotbálek) k pronájmu se zahradou (vyžití pro děti, gril, ohniště) leží na kraji malé vesničky v blízkosti mikroregionu Toulovcovy Maštale.

3 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 2424
Malá zoo neboli Záchranná stanice volně žijícících živočichů Pasíčka nabízí zajímavou veřejnosti přístupnou expozici zvířat z naší přírody. Uvidíte zde sovy, čápy, dravce, lišku, jezevce, rysa, veverky a mnohé další živočichy.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží u dvou rybníků (pramice, padleboard) na kraji malé vesničky v severní části Českomoravské vrchoviny.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2423

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (vířivka, posezení, gril) a saunou leží v malé obci v malebném mikroregionu Toulovcovy Maštale (přírodní rezervace, rozhledny …).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2304

Krásně zařízená prostorná chalupa s velkým vyžitím (finská sauna, společenská místnost, biliardový stůl, stolní tenis) k pronájmu s oplocenou zahradou leží na samotě u lesa na úpatí Žďárských vrchů.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 2440

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou a velkou zastřešenou terasou (zapuštěný bazén, vířivka, infrasauna, posezení, gril) v malé obci v kouzelné krajině severní Vysočiny.

7 ložnic / max 19 osob
číslo chalupy: 2342

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Akceptované poukázky a asociace