Zobrazit na mapě

ZOO Zlín a zámek Lešná

V roce 1929 založil hrabě Josef Seilern na pozemku svého panství u zámku Lešná park exotických zvířat. O dvacet let později byla tato ZOO otevřena také pro veřejnost.

Dnes má rozlohu padesát hektarů a kromě chovaných zvířat mohou návštěvníci obdivovat také mnoho druhů vzácných dřevin, z nichž některé dosahují stáří až 270 let. V zoologické zahradě je mimo jiné velmi zajímavá expozice akvárií a terárií s mnoha druhy ryb, obojživelníků a bezobratlých živočichů. Krásné jsou také ptačí voliéry. Návštěvníky oblíbený je výběh goril a expozice lachtanů. ZOO Zlín Lešná se může pochlubit chovem překrásných lipických koní. V zámku Lešná je možné prohlédnout si bohatou kolekci dobového nábytku a zámeckého zařízení.

Fotogalerie - ZOO Zlín a zámek Lešná

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

ZOO Zlín a zámek Lešná je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

ZOO Zlín a zámek Lešná je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 28x

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Stylově zařízený podkrovní apartmán v apartmánovém domě s dětskou hernou leží na oploceném pozemku (posezení, krb) v okrajové části obce nedaleko lesa s možností pěkných vycházek do přírody.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1710
Zoologická zahrada a zámek Lešná leží v nádherném prostředí zámeckého parku. Roste zde přes dvě stě druhů vzácných dřevin, které se zrcadlí na vodní hladině mnoha rybníčků. V expozici je možné prohlédnout si vzácné druhy ohrožených živočichů z celého světa. Na zámku jsou pořádány prohlídky dobových interiérů. V parku mohou návštěvníci využít prohlídkovou jízdu kočárem.

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům (chalupa) k pronájmu s oploceným pozemkem (bazén, lehátka, posezení, gril) leží v obci v malebné krajině jižní části Hostýnských vrchů jen 20 km od centra Zlína.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2181

Pěkně zařízený lovecký apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0312

Pěkně zařízený Valašský apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1709

Stylová mimořádně pěkná chata s prostorným obytným pokojem (krb) a s wellness místností (vířivka, sauna) na neoploceném pozemku (koupací sud, trampolína, posezení, krb) na kraji obce nedaleko lesa.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 1151

Prohlíželo 176 lidí

Malá útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril) na okraji valašské obce v oblasti ideální k turistickým výletům do Hostýnských vrchů a do Beskyd.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2167

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Akceptované poukázky a asociace