Zobrazit na mapě

Horské sedlo Smědava

Horské sedlo Smědava je nejvyšším místem jediné silnice, která vede skrz Jizerské hory. Je to také místo soutoku tří potoků, které tvoří říčku Smědá.

Od počátku 19. století se začala tato oblast zalidňovat. Zpočátku sem přicházeli dřevaři, pastevci a uhlíři se svými rodinami. O padesát let později zde byla postavena první turistická chata a Smědava začala být turisticky vyhledávanou lokalitou. Hrabě Clam – Gallas, který byl tehdejším majitelem tohoto panství, si zde nechal vybudovat jako své letní sídlo dřevěný lovecký zámeček, ten bohužel v roce 1969 shořel a nebyl již obnoven. Na konci 19. století se na Smědavě konaly první sáňkařské závody v naší zemi.

Smědava je významná křižovatka turistických tras v Jizerských horách. Na horské sedlo lze přijet i autem nebo autobusem a odsud se vydat například na Jizeru, Jizerku nebo Smrk.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Horské sedlo Smědava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Horské sedlo Smědava je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 107 lidí

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Prohlíželo 99 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 16. 8.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) s jezírkem a protékajícím potůčkem v malebném horském prostředí u lesa zcela na okraji obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2045

Akceptované poukázky a asociace