Zobrazit na mapě

Jeskyně U Ochozu

Přírodní zajímavosti

Kromě Ochozské jeskyně,  jsou tu ještě jeskyně Pekárna, Netopýří jeskyně a jeskyně Švédův stůl. Právě v této jeskyni byla nalezena v roce 1906 spodní čelist neandrtálského člověka. Je to nejzajímavější a nejvzácnější nález v Moravském krasu. Archeologické nálezy v těchto jeskyních jsou důkazem toho, že již před šedesáti tisíci lety byla tato lokalita osídlena pravěkými lidmi. K jeskyním je možné zamířit z několika směrů. Pokud návštěvníci zvolí cestu z Hostěnic, mohou vidět i "propadání Hostěnického potoka", který zde vtéká do podzemí Ochozské jeskyně.

Nejhezčí krápník Ochozské jeskyně je stalaktit, kterému se říká Smuteční vrba.Ochozská jeskyně není veřejnosti přístupna. Možnost prohlídky je možná jen několikrát do roka např. při dni otevřených dveří.

Jeskyně Pekárna nebo Švédův stůl jsou volně přístupné.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně U Ochozu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně U Ochozu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Zrekonstruovaná a moderně vybavená chata k pronájmu leží uprostřed lesa v naprostém soukromí chatové rekreační oblasti na atraktivním místě jen 250 m od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2178

Prohlíželo 147 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Akceptované poukázky a asociace