Vrchol Smrk je nejvyšší horou Jizerských hor na české straně. Jeho výška je 1124 metrů. Původně se hora jmenovala Tabulový smrk podle obrovského smrku, který označoval hranice tří zemí – Čech, Horní Lužice a Dolního Slezska. Strom v roce 1790 vyvrátila vichřice.

Na vrcholu Smrk byla v roce 2003 vybudována kovová rozhledna. Její výška je dvacet tři metrů a je dvoupatrová. Z rozhledny je překrásná vyhlídka na Jizerské hory. V prostoru rozhledny je také volně přístupná turistická útulna pro dvacet pět lidí. Na Smrku je celoročně otevřený hraniční přechod do Polska.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Smrk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Smrk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Stylová a útulně zařízená lovecká chata (hájenka) k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení, gril, ohniště). Pro milovníky samoty u lesa. Doslova obklopena přírodou.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2136
Překrásnou vyhlídku na českou i polskou stranu Jizerských hor najdou turisté na vrcholu hory Smrk. Na místě původní turistické chaty z 19. století stojí dnes kovová rozhledna s turistickou útulnou. Cesta na vrchol je sice namáhavá, ale rozhled, který je turistům odměnou za tento výstup, rozhodně stojí za to.

Prostorný zrekonstruovaný rekreační horský dům k pronájmu se společenskou místností a saunou leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) na krásném místě u lesa a potoka.

9 ložnic / max 43 osob
číslo chalupy: 2337

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Prohlíželo 92 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Prostorná horská chata k pronájmu na neoploceném pozemku se společenskou místností leží na atraktivním klidném místě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do vrcholových partií Jizerských hor.

5 ložnic / max 21 osob
číslo chaty: 2299

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Akceptované poukázky a asociace