Zobrazit na mapě

Ostrý vrch (Lužické hory)

Přírodní zajímavosti

V nejvýchodnějším výběžku Lužických hor prochází geologický zlom, což mělo za následek vznik skalního hřbetu. Ten začíná u obce Horní Sedlo nedaleko Hrádku nad Nisou vrchem Ostrý. Na svahu tohoto kopce u cesty jsou dvě pískovcové věže nazvané Poutník a Trojzubec.

Půjdeme-li dál po vrstevnicové cestě, dojdeme k lesnímu rozcestí, kde je na stromě umístěn Landvašský kříž, který připomíná pověst z počátku 19. století o strážci zemské hranice, který svým rouháním na sebe přivolal Boží trest.

Na celém tomto území se v dřívějších dobách těžil kvalitní pískovec a tak cestou krásnými lesy občas narazíme na starý lom. Pískovec se zde lámal až do poloviny 19.století. Šlo o velmi kvalitní kámen, z nějž se tesaly schody, dveřní ostění, ale i sochy, ozdobné portály, kamenné vázy a ozdoby. Po vrcholech hřbetu vede část naučné stezky Lužické a Žitavské hory.

Můžeme zde vidět i obranné pásmo z druhé světové války, tvořené malými betonovými pevnostmi, které byly součástí pohraničního opevnění.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ostrý vrch (Lužické hory) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ostrý vrch (Lužické hory) je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 108 lidí

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Zámeckou atmosféru navozující apartmán k pronájmu je vybaven stylovým nábytkem i krbem a nachází se v přízemí domu se samostatnou oplocenou zahradou s bazénem, posezením a dětským vyžitím.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2135

Akceptované poukázky a asociace