Obce a města

Strakonice nabízejí svým návštěvníkům mnoho historických památek.

Znalci umění jistě ocení nádherná sgrafita od Mikoláše Alše na bývalé novorenesanční radnici. Ve středu města se nacházejí historické měšťanské domy, zbytky městských hradeb a hradební bašty.

Pravou perlou je vodní hrad ležící na soutoku řek - Volyňka a Otava. Jedná se o národní kulturní památku a jeho symbolem je věž Rumpál. Její jméno pochází od rumpálu, jímž byli spouštěni vězni do věžních útrob, kde byla v minulosti podzemní hladomorna. V hradě je v současnosti muzeum a galerie. Každoročně v srpnu se ve Strakonicích pořádá velkolepý dudácký mezinárodní festival.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Strakonice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Strakonice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chaloupka s malým uzavřeným dvorečkem (posezení, ohniště) v tiché ulici v obci jen 200 m od řeky Otavy (rybaření, koupání) a velmi dobrými podmínkami k cyklovýletům v okolí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 0716

Prohlíželo 214 lidí

Malá pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji malé obce v malebné mírně zvlněné krajině nabízející výborné podmínky k cykloturistice 13 km od města Písek.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1127

Kompletně zrekonstruovaná velmi pěkná 2-pokojová chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril) v tiché uličce v malé obci u Otavské cyklostezky jen 6 km od města Písek.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1466

Prohlíželo 184 lidí

Malá útulně zařízená chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola s posezením, ohniště) v chatové osadě na kraji města v regionu ideálním k cykloturistickým výletům.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1461

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Prohlíželo 213 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa s oploceným dvorem (bazén, trampolína, pergola, gril) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské oblasti ideální k cykloturistice jen 6 km od města Vodňany.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2016

Prohlíželo 132 lidí

Stylově zařízená velmi pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou (rybaření) na okraji chatové osady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2068

Prohlíželo 105 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou na okraji chatové osady. Je ideální pro rybáře nebo dovolenou v klidu přírody.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1961

Akceptované poukázky a asociace