Obce a města

Strakonice nabízejí svým návštěvníkům mnoho historických památek.

Znalci umění jistě ocení nádherná sgrafita od Mikoláše Alše na bývalé novorenesanční radnici. Ve středu města se nacházejí historické měšťanské domy, zbytky městských hradeb a hradební bašty.

Pravou perlou je vodní hrad ležící na soutoku řek - Volyňka a Otava. Jedná se o národní kulturní památku a jeho symbolem je věž Rumpál. Její jméno pochází od rumpálu, jímž byli spouštěni vězni do věžních útrob, kde byla v minulosti podzemní hladomorna. V hradě je v současnosti muzeum a galerie. Každoročně v srpnu se ve Strakonicích pořádá velkolepý dudácký mezinárodní festival.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Strakonice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Strakonice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 250 lidí

Malá pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji malé obce v malebné mírně zvlněné krajině nabízející výborné podmínky k cykloturistice 13 km od města Písek.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1127

Prohlíželo 207 lidí

Malá útulně zařízená chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola s posezením, ohniště) v chatové osadě na kraji města v regionu ideálním k cykloturistickým výletům.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1461

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Prohlíželo 209 lidí

Rezervováno 16. 5.

Kompletně zrekonstruovaná chalupa s oploceným dvorem (bazén, trampolína, posezení) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské oblasti ideální k cykloturistice jen 6 km od města Vodňany.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2016

Prohlíželo 145 lidí

Stylově zařízená velmi pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou (rybaření) na okraji chatové osady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2068

Prohlíželo 103 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou na okraji chatové osady. Je ideální pro rybáře nebo dovolenou v klidu přírody.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1961

Prohlíželo 128 lidí

Pěkná účelně zařízená chalupa k pronájmu s obytným pokojem s krbem na neoploceném pozemku (terasa, gril, ohniště) na malebném místě zcela na konci obce na polosamotě u lesa a malého potoka.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1436

Pěkné zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, ohniště) v chatové oblasti v lese přímo nad řekou Otavou (koupání, rybaření) 5 km severně od Písku s okolím vhodným pro cyklovýlety.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1329

Akceptované poukázky a asociace