Zobrazit na mapě

Skalní hrad Šaunštejn

Hrady a zámky

V těsné blízkosti malé obce Vysoká Lípa v krásném prostředí Českého Švýcarska  se nachází zříceniny hradu Šaunštejn. Patří mezi několik dalších skalních hradů, které v této oblasti střežily důležité obchodní cesty mezi Lužicí a Čechami.

Když s koncem 15. století skončila funkce hradů, jež strážily obchodní stezky, zůstaly většinou prázdné a staly se sídlem loupežníků, kteří  obtěžovali celé široké okolí. Byly proto  vypáleny a zcela zpustly.  Takový byl i osud hradu Šaunštejn, kterému se také říká Loupežnický hrad.

Vzhledem k tomu, že hrad byl ve své nadzemní části dřevěný, zachovaly se pouze některé prostory vytesané ve skále. Jednotlivé  části jsou spojené můstky, ze kterých je krásný výhled na okolní skály. Výlet na Šaunštejn je možné spojit s prohlídkou sousedící Malé Pravčické brány.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skalní hrad Šaunštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skalní hrad Šaunštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626
V těsné blízkosti malé obce Vysoká Lípa v krásném prostředí Českého Švýcarska  se nachází zříceniny hradu Šaunštejn. Patří mezi několik dalších skalních hradů, které v této oblasti střežily důležité obchodní cesty mezi Lužicí a Čechami.

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Dnes zobrazeno 24x

Malebně do místní přírody zasazená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (trampolína, terasa s posezením, gril, ohniště) téměř na úplné samotě u lesa s výhledem na vrch Vlčí hora s rozhlednou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2467

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Akceptované poukázky a asociace