Zobrazit na mapě

Skalní hrad Šaunštejn

Hrady a zámky

V těsné blízkosti malé obce Vysoká Lípa v krásném prostředí Českého Švýcarska  se nachází zříceniny hradu Šaunštejn. Patří mezi několik dalších skalních hradů, které v této oblasti střežily důležité obchodní cesty mezi Lužicí a Čechami.

Když s koncem 15. století skončila funkce hradů, jež strážily obchodní stezky, zůstaly většinou prázdné a staly se sídlem loupežníků, kteří  obtěžovali celé široké okolí. Byly proto  vypáleny a zcela zpustly.  Takový byl i osud hradu Šaunštejn, kterému se také říká Loupežnický hrad.

Vzhledem k tomu, že hrad byl ve své nadzemní části dřevěný, zachovaly se pouze některé prostory vytesané ve skále. Jednotlivé  části jsou spojené můstky, ze kterých je krásný výhled na okolní skály. Výlet na Šaunštejn je možné spojit s prohlídkou sousedící Malé Pravčické brány.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skalní hrad Šaunštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skalní hrad Šaunštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Dnes zobrazeno 8x

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Dnes zobrazeno 33x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Dnes zobrazeno 15x

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Akceptované poukázky a asociace