Zobrazit na mapě

Klášter Waldsassen (Německo)

Památky

Německé město Waldsassen se nachází asi 10 km jihozápadně od Chebu. V tomto příhraničním městě mohou turisté navštívit areál kráštera, který tvoří samotná budova kláštera, nádherná barokní bazilika a klášterní hrobka, která je největší v Německu. Součástí kláštera je i unikátní knihovní sál s překrásnou uměleckou výzdobou a dvěma tisíci svazků.

Klášter Waldsassen byl založen ve 12. století. Jeho největší rozvoj ale přišel až o pět set let později, kdy byl rozšířen o klášterní hrobku a byl postaven nádherný a monumentální kostel v barokním stylu. Staviteli byli proslulí bratři Dientzenhoferové a Abraham Leuthner. Zmíněná hrobka je dodnes největší kostelní hrobkou v celém Německu. Od druhé poloviny 19. století sídlil v klášteře Waldsassen Cisterciácký řád. Barokní kostel patřící ke klášteru byl roku 1969 vyhlášen Svatým otcem jako papežská Basilika minor. Pravým klenotem klášterního komplexu je ojedinělá a světoznámá klášterní knihovna. Její sál má nádherné stropní malby a štukovou výzdobu. Obvod místnosti tvoří velkolepá galerie, kterou místo sloupů podpírají alegorické sochy od řezbáře Karla Stilpa zobrazující lidskou pýchu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter Waldsassen (Německo) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter Waldsassen (Německo) je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Prohlíželo 174 lidí

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 143 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace