Zobrazit na mapě

Kostel v Železné Rudě

Památky

Železnorudský kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy byl vystavěn na začátku 18.století na místě původní sklárny. Má nezvyklý půdorys ve tvaru šesticípé hvězdy a i jeho cibulovitá báň je zakončena hvězdou na místo tradičního kříže. Zvonice kostela byla dokončena o téměř 50 let později než samotný kostel.

Na hlavním oltáři uvidí návštěvníci obraz Panny Marie. Je to kopie obrazu L.Cranacha staršího, originál je uložen v Insbrucku v klášteře kapucínů. Nad svatostánkem je umístěný překrásný kříž z rubínového skla, ozdobně broušený a zlacený. Oltář svatého Kříže je ukázkou krásné práce neznámého barokního umělce. Na hlavním oltáři jsou sochy svatého Jindřicha a jeho manželky Kunhuty, kteří jsou patrony sklářů.

Na dvou zadních oltářích jsou umístěné schránky s ostatky svatých, které jsou olemované benátskými zrcadly. Za pozornost stojí také keramická křížová cesta.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kostel v Železné Rudě je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kostel v Železné Rudě je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Dnes zobrazeno 13x

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Prohlíželo 94 lidí

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

5 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0715

Akceptované poukázky a asociace