Zobrazit na mapě

Pohádkové město Jičín

Obce a města

Město Jičín a jeho okolí se často objevuje v pohádkách Václava Čtvrtka, který zde prožil své dětství. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací. Významnými historickými památkami jsou jičínský zámek a kostel Svatého Jakuba Většího vystavěný ve 14. století.

Město Jičín zažilo velký rozkvět za vlády Albrechta z Valdštejna, který si jej vybral jako sídlo vévodství. Dokonce zde zamýšlel založit universitu, ale jeho předčasná smrt zmařila tyto plány.

Dominantou města je mohutná Valdická brána s vyhlídkovým ochozem, která má výšku padesát dva metrů. Na náměstí stojí Mariánský sloup z počátku 18. století, kašna Amfitrité s překrásnou výzdobou od Jana Suchardy a empírová studna. Je zde také soubor historických domů s podloubími z období renesance a baroka. Celou jednu stranu náměstí zabírá budova zámku, ve které je expozice Městského muzea. Pro rodiny s dětmi je nedaleko náměstí Rumcajsova ševcovna s pohádkovou výstavou. V září se v Jičíně koná velmi pěkný festival Jičín město pohádky.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pohádkové město Jičín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pohádkové město Jičín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná účelně zařízená cihlová chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) v malebné lokalitě zcela na kraji obce na polosamotě jen 8 km od Prachovských skal a jen 4 km od Jičína.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1639

Dnes zobrazeno 28x

Pěkná malá dřevěná chatka k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa, bazén, ohniště) v malebné lokalitě na kraji malé obce jen 2 km od Tichánkovy rozhledny na vrchu Tábor a jen 9 km od Jičína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1525b

Dnes zobrazeno 46x

Pěkná malá dřevěná chatka k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa, bazén) v malebné lokalitě na kraji malé obce jen 2 km od Tichánkovy rozhledny na vrchu Tábor a jen 9 km od Jičína.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1525a

Dnes zobrazeno 19x

Pěkně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, gril, krb, houpačka) na kraji malé obce v sousedství pouze několika chat jen 7 km od Jičína (aquacentrum) a jen 14 km od Prachovských skal.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1316

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízený mobilní domek (chatka) se zastřešenou terasou (posezení a stolní fotbálek) nabízí dovolenou v klidné venkovské lokalitě v oplocené zahradě (trampolína, gril, ohniště, vyžití pro děti).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1966

Dnes zobrazeno 30x

Pěkně udržovaná a starodávně zařízená roubená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v tiché obci jen 2 km od vodní nádrže Jahodnice (koupání) a jen 16 km od Prachovských skal.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 0340

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná jednoduše zařízená chata na samostatném pozemku (zahradní nábytek) na kraji malé obce v blízkosti malého rybníčku jen 5 km od Sobotky (koupaliště, zámek Humprecht). Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1315

Dnes zobrazeno 13x

Velmi atraktivní rekreační dům s velkou obytnou místností s kulečníkem v oplocené zahradě s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, stolní tenis, trampolína, pergola, gril, …) v malé tiché obci.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1523

Akceptované poukázky a asociace