Zobrazit na mapě

Zámek Jemniště

Hrady a zámky

Zámek Jemniště byl postaven podle návrhu Františka Maxmiliána Kaňky, což byl ve své době známý český architekt. Již od roku 1868 je zámek sídlem rodu Sternbergů, v současnosti na zámku žije pan Jiří Sternberg se svou rodinou.

Část zámku je přístupná, návštěvníci si mohou prohlédnout interiéry s původním vybavením, obrazovou galerii a konírnu. Výpravný zámek je obklopen rozsáhlým a velmi krásným krajinářským parkem v anglickém stylu, který je přístupný veřejnosti.

Perlou tohoto parku je překrásný bílý páv, kterého mohou návštěvníci potkat na některé z cestiček. Z tohoto důvodu je do parku přísný zákaz vstupu se psy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Jemniště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Jemniště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 173 lidí

Pěkná zděná chata k pronájmu se zahradou (terasa s posezením a krbem) leží v chatové osadě v malebném prostředí Měsíčního údolí u lesa zcela na okraji obce jen 6 km od zámku Konopiště.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1758

Prohlíželo 101 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na oploceném pozemku (posezení, ohniště) leží na kraji obce poblíž řeky Blanice a Zlatohorského rybníka (rybaření) v malebné krajině nedaleko CHKO Blaník.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2126

Prohlíželo 348 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Prohlíželo 109 lidí

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550a

Prohlíželo 241 lidí

Vkusně a útulně zařízená chalupa k pronájmu (ideální k rodinné relaxaci) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) s mnoha přírodními zákoutími na okraji městečka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2111

Kvalitně velmi pěkně zařízený 4-pokojový rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Prohlíželo 172 lidí

Rezervováno 22. 7.

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

Akceptované poukázky a asociace