Zobrazit na mapě

Zámek Jemniště

Hrady a zámky

Zámek Jemniště byl postaven podle návrhu Františka Maxmiliána Kaňky, což byl ve své době známý český architekt. Již od roku 1868 je zámek sídlem rodu Sternbergů, v současnosti na zámku žije pan Jiří Sternberg se svou rodinou.

Část zámku je přístupná, návštěvníci si mohou prohlédnout interiéry s původním vybavením, obrazovou galerii a konírnu. Výpravný zámek je obklopen rozsáhlým a velmi krásným krajinářským parkem v anglickém stylu, který je přístupný veřejnosti.

Perlou tohoto parku je překrásný bílý páv, kterého mohou návštěvníci potkat na některé z cestiček. Z tohoto důvodu je do parku přísný zákaz vstupu se psy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Jemniště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Jemniště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chata s wellness (koupací sud, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží u lesa v malebném prostředí klidné chatové osady v Posázaví.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2408

Luxusně zařízená chata s wellness (celoroční bazén, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril s ohništěm) leží v chatové osadě u lesa v malebném prostředí nedaleko řeky Sázavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2409
Barokní zámek Jemniště má veřejnosti přístupné pravé křídlo. Na návštěvníky zde čeká klasická zámecká prohlídka dobového zařízení. V zámecké kapli jsou k vidění vzácné sochy Matyáše Bernarda Brauna a konají se zde koncerty. V areálu zámku je návštěvníkům k dispozici příjemná kavárna.

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s koupacím sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550a

Pěkně zařízený prázdninový domek k pronájmu leží na okraji obce na neoploceném pozemku s bohatým rekreačním vyžitím (nejen pro děti) a skvěle zarybněným rybníkem (možnost sportovního rybolovu).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2438

Kvalitně zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu s krásným bazénem, venkovním posezením, grilem a ohništěm se nachází na kraji obce na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2306

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Akceptované poukázky a asociace