Zobrazit na mapě

Zámek Houska

Hrady a zámky

Původní gotický hrad Houska byl vystavěn na vysoké skále nad Zámeckým vrchem. Zajímavostí této stavby je to, že jako část obvodových zdí byla využita opracovaná skála, na které objekt stojí. Turisticky atraktivní gotická kaple archanděla Michaela má stěny pokryté překrásnými středověkými freskami, které pochází z počátku 14. století.

V zámku se nachází lovecký salónek s mnoha rozmanitými loveckými trofejemi. V jednom sále s názvem Zelená světnice je krásná stropní fresková výzdoba. V dalším podlaží je půvabný renesanční taneční sál. V současnosti je zámek Houska ve vlastnictví rodiny Šimonkových z Mladotova.

Od roku 1999 je objekt přístupný veřejnosti v měsících duben až říjen.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Houska je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Houska je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (trampolína, stolní tenis, šipky, posezení, krb) jen 600 m od hlavní pláže Máchova jezera (písčité pláže, koupání, vodní sporty, rybaření, plavby lodí).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0058

Stylová poloroubená chalupa s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, trampolína, posezení, gril, ohniště) leží na okraji malé obce Boreč s možností krásných výletů do CHKO Kokořínsko.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1962

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Prostorná kvalitně zařízená rekreační vila s wellness zázemím (vnitřní bazén s celoročním provozem, finská a parní sauna) v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) ve vilové čtvrti na okraji města.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2032

Nová pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) v obci jen 100 m od koupaliště s tobogánem a jen 600 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Ideální pro cykloturistiku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1136

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Zámeckou atmosféru navozující apartmán k pronájmu je vybaven stylovým nábytkem i krbem a nachází se v přízemí domu se samostatnou oplocenou zahradou s bazénem, posezením a dětským vyžitím.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2135

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace