Zobrazit na mapě

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Zámecký areál v Benešově nad Ploučnicí zahrnuje dva zámecké celky Horní a Dolní zámek a farní kostel Narození Panny Marie. Celý tento komplex je ojedinělým příkladem tzv. saské renesance. Sídlil zde v 16. století rod Salhausenů z Míšně.

Vzhledem k tomu, že v pozdějších letech, kdy zámek měl jiné majitele, nebyl již nikdy sídlem panství, zůstal zachován v původní renesanční podobě nedotčené žádnými úpravami a přestavbami. Jeho renesanční podoba je doplněna interiéry vybavenými dobovým nábytkem, krásným porcelánem a uměleckými předměty ze 16. a 17. století.

V Horním zámku je umístěna výstava ze sbírek Náprstkova muzea, která seznamuje návštěvníky s řemesly Blízkého východu.  Zámek však slouží i k pořádání svatebních obřadů a především k různým kulturním akcím, které se zde konají celou sezónu.

Foto: Zámek Benešov nad Ploučnicí - archiv Národního památkového úřadu

Fotogalerie - Zámek Benešov nad Ploučnicí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Benešov nad Ploučnicí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Benešov nad Ploučnicí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570
Zámecký areál v Benešově nad Ploučnicí zahrnuje dva zámecké celky Horní a Dolní zámek a farní kostel Narození Panny Marie. Celý tento komplex je ojedinělým příkladem tzv. saské renesance. Sídlil zde v 16. století rod Salhausenů z Míšně.

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (venkovní posezení, gril) leží u potoka v krásné malé obci v atraktivní krajině Lužických hor nedaleko od NP České Švýcarsko.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2399

Zcela nová stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu se zastřešenou terasou a oplocenou zahradou leží v malé obci v přitažlivé oblasti severních Čech na Českolipsku s celou řadou možností k výletům.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2332

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením a grilem) leží na místě s krásným výhledem na obec Polevsko a okolní zalesněné kopce Lužických hor.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2468

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Akceptované poukázky a asociace