Zobrazit na mapě

Lázeňský areál Vráž se zámkem

Turistické zajímavosti

Romantický zámek ve Vráži patří k nejmladším stavbám tohoto typu v naší zemi. Byl vybudován rodem Lobkoviců na konci 19. století. Původní zámek ovšem vyhořel a byl obnoven v novogotickém stylu. Sloužil jako lovecký zámek a letní sídlo.

V jeho bezprostředním okolí byl postupně vybudován rozsáhlý park. Na začátku 20. století se tehdejší majitel zámku Bedřich Lobkovic rozhodl jej prodat. Zámek zakoupila Nemocenská pojišťovna a přeměnila jej v sanatorium, ve kterém se léčila onemocnění neurologického původu. A pro tento účel je zámek využíván i v současnosti.

V okolí je mnoho historických památek.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázeňský areál Vráž se zámkem je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázeňský areál Vráž se zámkem je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 333 lidí

Malá velmi pěkně zařízená chata s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě na kraji obce jen 300 m od místního lázeňského areálu a jen 3 km od Orlické přehrady (koupání a rybaření).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1014

Prohlíželo 107 lidí

Jednoduše zařízená chatka v oploceném areálu chatové osady (hřiště pro míčové hry, houpačky, pískoviště) v těsné blízkosti Orlické přehrady (řeky Otavy). Ideální pro rybáře. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1132

Prohlíželo 276 lidí

Atypická jednoduše zařízená chata se zahradou (bazén, posezení, krb) v chatové oblasti u lesa jen 500 m od řeky Otavy (koupání, rybaření, pramice k dispozici) asi 10 km od Písku. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1328

Prohlíželo 99 lidí

Stylově zařízená velmi pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou (rybaření) na okraji chatové osady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2068

Prohlíželo 145 lidí

Rezervováno 28. 6.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebné lokalitě nad řekou Otavou na okraji chatové osady. Je ideální pro rybáře nebo dovolenou v klidu přírody.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1961

Prohlíželo 112 lidí

Pěkné zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, ohniště) v chatové oblasti v lese přímo nad řekou Otavou (koupání, rybaření) 5 km severně od Písku s okolím vhodným pro cyklovýlety.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1329

Prohlíželo 99 lidí

Stylově s nádechem historie zařízený prostorný zámecký apartmán ve zcela samostatném křídle zámku s terasou a nádvořím leží v malé jihočeské obci jen 12 km od Orlické přehrady.

3 ložnice / max 7 osob
číslo apartmánu: 1868

Prohlíželo 204 lidí

Malá pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji malé obce v malebné mírně zvlněné krajině nabízející výborné podmínky k cykloturistice 13 km od města Písek.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1127

Akceptované poukázky a asociace