Zobrazit na mapě

Hrad Helfštýn

Hrady a zámky

Na skalním masivu nad údolím řeky Bečva stojí monumentální hrad Helfštýn, který je nejrozlehlejším hradem na Moravě. Byl založen na konci 13. století loupeživým rytířem Helfem z Lidnavy. Za vlastnictví pánů z Kravař byl celý objekt přebudován na monumentální gotickou pevnost s masivním opevněním, čtyřmi strážními věžemi a novou věží – hláskou. Hradní palác byl později ještě renesančně upraven. Dokonalost hradního opevnění byla prověřena za třicetileté války, kdy hrad neúspěšně obléhali Švédové. Na počátku 18. století se na hradě usadila loupežnická banda obávaného zloducha Onderky, kterou se podařilo teprve po mnoha letech rozprášit císařskou armádou.

V současné době si zde návštěvníci mohou prohlédnout historickou mincovnu a expozici uměleckého kovářství. Každý rok v srpnu se zde koná tradiční soutěž uměleckých kovářů, jejichž výrobky potom zdobí hradní areál.

Kromě klasické prohlídky hradu je pro návštěvníky na Helfštýně připraveno několik zajímavostí, jako je například kopie vrhacího praku ze středověku či obří maketa Trojského koně. Pro veřejnost je otevřeno od března do listopadu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Helfštýn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Helfštýn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 178 lidí

Rezervováno 12. 5.

Pěkná retro chata k pronájmu v opocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, ohniště, pískoviště) v chatové osadě v malebném údolí Uhřínovského potoka s možností zajímavých výletů do Oderských vrchů.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1638

Rezervováno 13. 5.

Moderní kvalitně zařízená chata k pronájmu se saunou a terasou s překrásným výhledem leží v divokém velkém sadu v tiché lokalitě na samotě u lesa na kopci nad městem (ideální pro dovolenou ve dvou).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2048

Rezervováno 13. 5.

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Prohlíželo 271 lidí

Rezervováno 13. 5.

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Prohlíželo 91 lidí

Velmi pěkně a kvalitně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) pod lesem v rekreační obci jen 300 m od krásného koupaliště s tobogánem a s okolím ideálním k turistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1457

Prohlíželo 189 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Rezervováno dnes

Stylová mimořádně pěkná chata s prostorným obytným pokojem (krb) a s wellness místností (vířivka, sauna) na neoploceném pozemku (koupací sud, trampolína, posezení, krb) na kraji obce nedaleko lesa.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 1151

Dnes zobrazeno 9x

Jednoduše zařízená chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v tiché ulici nevelké obce jen 5 km od přehrady Bystřička (koupání, rybaření) a jen 19 km od Rožnova pod Radhoštěm.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1547

Akceptované poukázky a asociace