Zobrazit na mapě

Hrad Potštejn

Hrady a zámky

Na vrchu nad řekou Divoká Orlice byl ve 13. století vybudován rodem Drslaviců mohutný hrad Potštejn. Největší rozkvět zažil tento hrad v době, kdy jej vlastnil český král Jiří z Poděbrad a posléze Pernštejnové. V tomto období byl zrekonstruován a významně dostavěn. Bohužel v dalších staletích hrad chátral. V 18. století se rozšířila zvěst, že na Potštejně je ukrytý vzácný poklad a celá stavba byla značně zdevastována jeho tehdejším majitelem hrabětem Chamaré, který se rozhodl, že poklad najde za každou cenu. V areálu hradu je hezký kostelík Svatého Jana Nepomuckého z období rokoka a na spodním nádvoří stojí kaple Božího hrobu. Z budovy hradu je zachována pouze část, dále jsou zde zříceniny hradeb a věží. Od dubna do října je možná prohlídka dochované písárny a části hradního paláce s vyhlídkou do kraje.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Potštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Potštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Prohlíželo 103 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Prohlíželo 125 lidí

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 92 lidí

Pěkně zrekonstruovaná chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s velkým obytným pokojem (krbová kamna, stolní fotbal) a se zastřešenou terasou (posezení, gril) na kraji obce.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1410

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Akceptované poukázky a asociace