Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Hasištejn

Hrady a zámky

Hrad Hasištejn, který stojí na vysoké skále nad údolím Prunéřovského potoka, byl založen ve 14. století především na obranu důležitých cest z Německa. Byl postaven pro krále Jana Lucemburského. V roce 1490 se hrad stal majetkem Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic, jenž byl znám jako cestovatel a spisovatel.

Za působení Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic vznikla na hradě Hasištejn obsáhlá knihovna a byly zde uloženy cenné sbírky.V této době byl hrad také opevněn. V době třicetileté války utrpěl hradní komplex velké škody.

V současnosti je v bývalé palácové budově zřízena restaurace a věž je přebudována na rozhlednu, z níž je krásný výhled do hlubokého údolí. Prohlédnout si můžete i část podzemí hradu. V letní sezóně zde pořádá obec Místo, ke které hrad patří, mnoho kulturních a společenských akcí.

Pokud se rozhodnete dojít k hradu pěšky, nebudete litovat. Z Nové Vísky vede značená cesta údolím Prunéřovského potoka, který v tomto úseku (od jezu Myší díra) protéká skalnatým kaňonem s mnoha peřejemi a kaskádami. Je to opravdu nevšední zážitek. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Hasištejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Hasištejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 19x

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Dnes zobrazeno 13x

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216

Prohlíželo 106 lidí

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2217

Prohlíželo 129 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Dnes zobrazeno 10x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Dnes zobrazeno 11x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Akceptované poukázky a asociace