Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Hasištejn

Hrady a zámky

Hrad Hasištejn, který stojí na vysoké skále nad údolím Prunéřovského potoka, byl založen ve 14. století především na obranu důležitých cest z Německa. Byl postaven pro krále Jana Lucemburského. V roce 1490 se hrad stal majetkem Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic, jenž byl znám jako cestovatel a spisovatel.

Za působení Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic vznikla na hradě Hasištejn obsáhlá knihovna a byly zde uloženy cenné sbírky.V této době byl hrad také opevněn. V době třicetileté války utrpěl hradní komplex velké škody.

V současnosti je v bývalé palácové budově zřízena restaurace a věž je přebudována na rozhlednu, z níž je krásný výhled do hlubokého údolí. Prohlédnout si můžete i část podzemí hradu. V letní sezóně zde pořádá obec Místo, ke které hrad patří, mnoho kulturních a společenských akcí.

Pokud se rozhodnete dojít k hradu pěšky, nebudete litovat. Z Nové Vísky vede značená cesta údolím Prunéřovského potoka, který v tomto úseku (od jezu Myší díra) protéká skalnatým kaňonem s mnoha peřejemi a kaskádami. Je to opravdu nevšední zážitek. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Hasištejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Hasištejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 113 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 162 lidí

Rezervováno 16. 9.

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Akceptované poukázky a asociace