Zobrazit na mapě

Tiské stěny

Turisty a horolezci oblíbenou lokalitu Tiské stěny najdeme v CHKO Labské pískovce v nadmořské výšce 613 m. Jednotlivé útvary dosahují výšky až 70 m. 

Návštěvníci si mohou vybrat ze 2 prohlídkových okruhů. Okruh Malé tiské stěny láká na 19 skalních útvarů s délkou trasy 677 m. Okruh Velké tiské stěny má délku trasy asi 3 km.

Při prohlídce Tiských stěn popusťte uzdu fantazie, projděte se skalními útvary, soutěskami a vyhlídkami. Jednotlivé útvary nesou zajímavá jména jako např. Západní vyhlídka, Zpovědnice, Kazatelna, Herkules, Bradavičnatý kámen, Indický slon, Tančící medvěd, Pašerácký batoh a další.

Lokalita Tiské stěny je přístupná po celý rok, vstup je zpoplatněný.

Tajemná lokalita Tiských stěn se stala místem pro natáčení fantasy filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Natáčela se tu i pohádka Pravý princ.

Fotogalerie - Tiské stěny

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tiské stěny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tiské stěny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Prohlíželo 169 lidí

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Účelně zařízený apartmán se samostatným vchodem v chalupě se zahradou leží v tichém prostředí na okraji malé obce a je ideální k poznávání krás Šluknovského výběžku včetně NP České Švýcarsko.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2276

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Akceptované poukázky a asociace