Zobrazit na mapě

Lázeňské divadlo Luhačovice

Turistické zajímavosti

V Luhačovicích bylo před více než sto lety založeno Divadelní družstvo, jehož prostřednictvím byly získány finanční prostředky na stavbu divadla. Byla vypsána soutěž, které se zúčastnili tři architekti. Dušan Jurkovič, František Roit a František Skopalík, jehož návrh neoklasicistní budovy  vyhrál.

Celou stavu provázelo mnoho problémů a pro nedostatek finančních prostředků bylo divadlo zařízeno jen tím nejnutnějším, přesto byla budova divadla slavnostně otevřena v roce 1908. Divadlo se hned v počátcích stalo důležitým kulturním centrem. Hostovalo zde mnoho předních divadelních souborů a na repertoáru divadla byly kromě činoher a opery i návštěvníky velmi oblíbené operety. I v současné době hraje luhačovické divadlo nezastupitelnou roli v kulturním životě Luhačovic.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázeňské divadlo Luhačovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Luxusně zařízená chata k pronájmu na úpatí Bílých Karpat s oplocenou zahradou (koupací sud, zastřešená terasa, zahradní krb, ohniště) leží u lesa na kopci nad Luhačovicemi jen 2 km lázeňského areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2405

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení, gril) leží na oploceném pozemku (sauna, trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115
Na počátku dvacátého století se v Luhačovicích začala provozovat divadelní představení v provizorních prostorách. Vzhledem k velkému zájmu lázeňských hostů o tato představení  se začalo uvažovat o postavení divadelní budovy.

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Prohlíželo 125 lidí

Útulná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) v chatové rekreační oblasti na atraktivním klidném místě pod Mikulčiným vrchem v Bílých Karpatech.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2235

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Stylově zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2403

Stylová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2404

Pěkně zařízený lovecký apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0312

Akceptované poukázky a asociace