Zobrazit na mapě

Hamerské jezero

V oblasti Ralské pahorkatiny u obce Hamr na Jezeře leží Hamerské jezero, nazýváno též Hamerským rybníkem, s rozlohou 57 ha.

Hamerské jezero bylo založeno v 16. století a koncem 19. století bylo hojně využíváno pro rekreační účely. Po 2. světové válce se v okolí obce Hamr na Jezeře začalo s těžbou uranu. V důsledku těžby se z jezera ztrácela voda a v 80. letech minulého století bylo Hamerské jezero vypuštěno.

Naštěstí v 90. letech 20. století dochází k obnově Hamerského jezera a znovu se stává oblíbeným místem jak pro milovníky vodních radovánek, tak pro rybáře. Rekreantům je k dispozici písečná i travnatá pláž, půjčovna lodiček a šlapadel, lanový park a další atrakce.

Písečná pláž Hamerského jezera se stala místem pro natáčení filmu Dovolená s Andělem v hlavní roli s hercem Jaroslavem Marvanem.

Fotogalerie - Hamerské jezero

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hamerské jezero je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hamerské jezero je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 91 lidí

Rezervováno 22. 7.

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Zámeckou atmosféru navozující apartmán k pronájmu je vybaven stylovým nábytkem i krbem a nachází se v přízemí domu se samostatnou oplocenou zahradou s bazénem, posezením a dětským vyžitím.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2135

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Prohlíželo 92 lidí

Stylová roubená chalupa s velkou terasou (posezení, gril) leží na velmi pěkném místě ve stráni pod lesem v tiché malé obci v malebné oblasti v Podještědí jen 800 m od místního koupaliště.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1937

Prohlíželo 101 lidí

Nová pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) v obci jen 100 m od koupaliště s tobogánem a jen 600 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Ideální pro cykloturistiku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1136

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) na klidném místě na okraji malé osady v malebné krajině Českého ráje jen 3 km od zámku Sychrov a jen 10 km od Turnova (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0822

Akceptované poukázky a asociace