Zobrazit na mapě

Westernové městečko Šiklův mlýn - Zvole

Turistické zajímavosti

Šiklův mlýn neboli Šikland se nachází jižně od Nového Města na Moravě v údolí říčky Bobrůvky na Českomoravské vrchovině a patří mezi největší přírodní zábavní areály v ČR! Šiklův mlýn je vlastně westernové městečko, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet některé z westernových disciplín, například rýžování zlata, střelbu z luku nebo svezení na koni.

U vzniku stojí Libor Šik, který se do vsi do domku po babičce nastěhoval v roce 1988. Již příští rok zde zorganizoval potlach ve stylu country. Tato původně víkendová akce se v průběhu příštích let prodlužovala a měla stále více návštěvníků. Zpočátku se při akci stavěly kulisy představující osadu kopírující podobné z dob začátků osídlování Divokého západu a zlatokopových horeček. Postupem času se postavilo westernové městečko natrvalo a přibyl i přírodní amfiteátr. A tak z původního country potlachu vznikla velká westernová tradice.

Od r. 1996 v obci funguje půjčovna dobových kostýmů, takže návštěvníci-milovníci originálního westernu mají možnost dopřát si opravdu autentické zážitky a vstřebat atmosféru Divokého západu. V originálním areálu s bohatým programem jsou salony, kavárny, hotely a restaurace, herny, městské lázně, kostelík se hřbitovem, úřad šerifa i s vězením, ZOO Divokého západu, indiánská vesnice i rodeo aréna.

Otevírací doba městečka je v červenci a srpnu nonstop, v ostatní letní měsíce dle předem objednaných návštěv.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Westernové městečko Šiklův mlýn - Zvole je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Westernové městečko Šiklův mlýn - Zvole je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Prohlíželo 147 lidí

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji chatové osady u lesa na atraktivním místě nedaleko rekreačních rybníků Medlov a Sykovec ve Žďárských vrších.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1106

Nápaditě zařízený rekreační objekt k pronájmu leží na oploceném pozemku statku na kraji obce a nabízí všestranné vyžití pro celou rodinu s kompletním bezbariérovým přístupem i zařízením.

1 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2211

Prohlíželo 159 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s terasou a infrasaunou ve velké zahradě (bazén, stolní tenis, hřiště, dětský koutek) na kraji obce s překrásným výhledem k lesu jen 2,5 km od Devíti skal.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1368

Prohlíželo 152 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu se slunečnou terasou a saunou leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína) ve stráni u lesa nad říčkou na okraji malé chatové osady jen 5 km od hradu Svojanov.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2144

Útulně a pěkně zařízená chata v samostatné zahradě (pergola, posezení, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa jen 800 m od rekreačního rybníka Velké Dářko. Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1270

Zděná velmi pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa jen 700 m od rekreačního rybníku Velké Dářko (koupání, vodní sporty). Turistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1269

Akceptované poukázky a asociace