Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Vrškamýk

Hrady a zámky

Nad obcí Kamýk nad Vltavou stojí zřícenina hradu zvaného Vrškamýk. V dobách krále Václava I. byl hrad centrem kraje. Zároveň byl oblíbeným sídlem krále Přemysla Otakara II. O své postavení hrad přišel po vybudování Karlštejna. Postupně byl opuštěn a začal pustnout. Využívali jej loupeživí rytíři, kteří zde číhali a přepadali lodě na Vltavě.

Dnes z dávné slávy hradu zbyly jen zdi paláce se zbytky věže a hradní kaple. Zřícenina byla nedávno otevřena pro veřejnost a je volně přístupná po celý rok. Ve zdejším romantickém prostředí se konají i svatební obřady.

Každoročně v srpnu nebo v září v obci Kamýk probíhají slavnosti Kamýcké prášení. Patří k nim historický průvod, který vede až na hrad Vrškamýk, kde probíhají divadelní vystoupení.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Vrškamýk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Vrškamýk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Účelně a skromně zařízený podkrovní apartmán (samostatný vchod) v chalupě leží v malé obci jen 100 m od řeky Vltavy. Ideální k výletům podél řeky Vltavy (např. k přehradám Orlík nebo Slapy).

4 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2112

Prázdninový prostorný rekreační dům k pronájmu se společenskou místností a hernou v oplocené zahradě (bazén, tenisový kurt, posezení u krbu) na kraji malé obce jen 3 km od Orlické přehrady.

6 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 0871

Pěkná chata s obytným pokojem s krbovými kamny v neoplocené zahradě (posezení, gril) v chatové rekreační oblasti na atraktivním místě jen 200 m od přehrady Orlík (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1516

Jednoduše zařízená chatka resp. polovina dvojchatky k pronájmu s malou terasou v oploceném areálu chatového střediska (bazén, altánek, ohniště) jen 500 m od přehrady Orlík (upravená pláž, tobogán).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0770b

Prohlíželo 125 lidí

Jednoduše zařízená chatka resp. polovina dvojchatky k pronájmu s malou terasou v oploceném areálu chatového střediska (bazén, altánek, ohniště) jen 500 m od přehrady Orlík (upravená pláž, tobogán).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0770a

Prohlíželo 154 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s malou terasou v oploceném areálu chatového střediska (bazén, altánek, ohniště) 500 m od přehrady Orlík (upravená pláž, koupání, rybaření, plavby lodí).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0081

Prohlíželo 94 lidí

Rezervováno 27. 7.

Nový kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu s terasou, bazénem a altánkem s posezením v rekreační oblasti jen 300 m od přehrady Orlík (koupání, rybaření, plavby lodí). Cykloturistika.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chaty: 1134

Nový rekreační dům resp. kvalitně zařízená zcela samostatná část dvojdomu k pronájmu s terasou, bazénem, altánkem s posezením v rekreační oblasti jen 300 m od Orlické přehrady (koupání, rybaření).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chaty: 1133b

Akceptované poukázky a asociace