Zobrazit na mapě

Lázně Jáchymov

Lázně

Historie lázeňství v Jáchymově sahá až do roku 1906, kdy se začala k léčebným účelům využívat voda, která zatopila v minulosti jednu ze šachet. Po objevu manželů Curieových právě tato voda proslavila Jáchymov jako první radonové lázně. První lázeňský dům byl postaven v roce 1911.

Lázně Jáchymov jsou zaměřeny především na léčbu pohybového ústrojí, ale i na kožní nemoci a pobyt zde pomáhá i pacientům po operacích a u nemocných s cukrovkou nebo dnou. Kromě klasických lázeňských procedur zde můžete absolvovat i kryoterapii, kyslíkovou léčbu, antistresové kůry, ale i baňkové, nebo čokoládové masáže či masáž horkými lávovými kameny.

V rámci lázeňského pobytu si rozhodně nenechte ujít návštěvu muzea, které sídlí v budově Královské mincovny a seznamte se se slavnou minulostí města Jáchymov. Lázně nabízejí i mnoho příležitostí sportovního vyžití, jsou zde k dispozici tenisové kurty, fitness centra, bowling a nepřeberné možnosti turistických a cykloturistických stezek, které vedou zdejším malebným okolím.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázně Jáchymov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázně Jáchymov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Prohlíželo 226 lidí

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Prohlíželo 125 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Prohlíželo 147 lidí

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Akceptované poukázky a asociace