Zobrazit na mapě

Klášter Zlatá Koruna

Zlatá koruna

Opevněný areál kláštera je vystavěn v gotickém slohu, později byl z části přestavěn ve stylu baroka. Klášter pochází ze 13. století. Ve 20. století byl kompletně zrestaurován. Klášter se nachází na okraji CHKO Blanský les

V klášteře na návštěvníky čekají dvě prohlídkové trasy. Ta první vede malým konventem, kde můžeme obdivovat vzácnou patrovou kapli Strážných andělů, dále ve velkém konventu se návštěvníci seznámí se životem církevního řádu. Trasa končí v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který je největším chrámem na jihu České republiky.

Druhá trasa je určena především školním výpravám. Jedná se o stálou výstavu literárních děl pojednávajících především o Šumavě a jihu Čech.

V současnosti jsou v klášteře pořádány také četné kulturní akce. Veřejnosti je klášter přístupný od dubna do října.

Fotogalerie - Klášter Zlatá Koruna

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter Zlatá Koruna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter Zlatá Koruna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, gril) leží v malé chatové osadě v malebném údolíčku Jíleckého potoka obklopeném lesy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1654

Atraktivní chata k pronájmu se saunou, terasou a udržovanou zahradou (stolní tenis, trampolína, dětský koutek, posezení, ohniště) leží na malebném místě u rybníka (molo s loďkou, sportovní rybolov).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1945

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Prohlíželo 116 lidí

Kvalitně a stylově zařízená rekreační chalupa k pronájmu s terasou (krb, posezení) v udržované zahradě s bazénem na kraji malé tiché osady v malebné oblasti Pošumaví.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0806

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, ohniště) na kouzelné romantické samotě u rybníčku a lesa na ideálním místě pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2148

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Pěkně zařízený apartmán ve sníženém přízemí velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1814a

Pěkně zařízený apartmán v podkroví velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1814b

Akceptované poukázky a asociace