Zobrazit na mapě

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle

Naučné stezky

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle s devíti zastaveními vede krásnými lesy a loukami proti toku řeky Moravy a z velké části prochází anglickým parkem, který zde vznikl na počátku 19. století a v mnohém se podobá lednickému parku.

Leží na obou březích Moravy a nachází se v něm i několik romantických staveb, chrám Přátelství, obelisk, jeskyně a napodobenina zříceniny gotického hradu. Devět zastavení naučné stezky seznámí návštěvníky s flórou a faunou zdejšího kraje a s jeho historií.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), zastřešenou terasou a grilem leží na oplocené zahradě na klidném krásném místě u lesa na okraji obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2330

Prohlíželo 144 lidí

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001
Trasa naučné stezky začíná v Litovli u vlakového nádraží a po devíti kilometrech nenáročné trasy končí u vyhlášené rybářské restaurace v Nových Mlýnech. Vzhledem k tomu, že  na stezce není žádné stoupání a vede po pohodlné cestě, je vhodná i pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi.

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s terasou (posezení, gril) a stylovou obytnou místností s krbem leží v kouzelné kopcovité krajině Drahanské vrchoviny jen 14 km od hradu Bouzov.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2331

Rezervováno 17. 6.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Prohlíželo 153 lidí

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Akceptované poukázky a asociace