Zobrazit na mapě

Masarykův okruh

Turistické zajímavosti

Historie Masarykova okruhu sahá do roku 1930, kdy se zde uskutečnil první závod. V té době měřil okruh téměř 30 km a vedl z velké části po běžně používaných komunikacích. Již v době stavby okruhu v roce 1929 souhlasil prezident T. G. Masaryk, že okruh ponese jeho jméno. Finanční záštitu nad stavbou okruhu nesla rovněž jeho prezidentská kancelář.

Okruh byl v průběhu let několikrát upravován a v roce 1987 byl zahájen provoz na novém autodromu v oblasti Kývalka. Každoročně se zde koná mnoho závodů, z nichž nejvýznamnější je mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky. Diváci, kterých každoročně přijíždí do Brna ohromné množství, tak mají příležitost vidět při závodech ty největší hvězdy motocyklového sportu z celého světa.

Na Masarykově okruhu se v minulosti konalo i několik akcí, které s motoristickým sportem absolutně nesouvisí. Jednalo se o běžecké maratony, závody na kolečkových běžkách, ale i závod psích spřežení. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Masarykův okruh je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Masarykův okruh je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (velká pergola s posezením, gril, ohniště) na malebném místě na polosamotě zcela na okraji obce v atraktivním regionu Znojemska.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1954

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa sposezením, ohniště, vyžití pro děti) na malebném místě zcela na kraji obce jen 5 km od Moravského Krumlova.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 0807

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Dnes zobrazeno 26x

Rezervováno včera

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Velmi pěkná chata k pronájmu s vinným sklípkem a oplocenou zahrádkou s terasou (posezení, gril) leží na okraji obce v uličce s vinnými sklípky v atraktivním regionu severního Znojemska.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2003

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízený apartmán (vejmínek chalupy) k pronájmu se samostatnou předzahrádkou a samostatným vchodem leží v obci v atraktivním regionu severního Znojemska. Ideální k cykloturistice.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2221

Dnes zobrazeno 15x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Akceptované poukázky a asociace