Zobrazit na mapě

Výprachtice

Turistické zajímavosti

Obec Výprachtice leží v podhůří Orlických hor nedaleko města Jablonné nad Orlicí. Výprachtice se nalézají ve výšce více než osm set metrů nad mořem v malebně zvlněné krajině. Zčásti leží vesnice na svahu Bukové hory. Zde je také pramen řeky Moravská Sázava.

V obci je několik historicky cenných budov. Kostel Proměnění Páně vystavěný v roce 1816 s velmi hezkým interiérem a kamenným křížem před vstupem. Dále je zde klasicistní fara, na jejíž budově jsou dochované původní sluneční hodiny. Před výprachtickou školou stojí Beranova kaple vybudovaná v polovině 19. století. Při procházce Výprachticemi si mohou návštěvníci prohlédnout sochy Svatého Jana Nepomuckého, Svatého Josefa a sousoší Nejsvětější Trojice.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Výprachtice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Výprachtice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní zcela nová roubená chalupa v neoplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) v tiché části obce v malebné oblasti jižní části Orlických hor s ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1645

Prohlíželo 452 lidí

Velmi atraktivní srubová chata s terasou leží na velkém přírodním pozemku (bazén, hřiště, posezení, krb) na mimořádně krásné samotě na stráni pod lesem s krásným výhledem do okolí.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1023
Podorlickou vesnicí Výprachtice protéká řeka Moravská Sázava. V obci stojí pomník padlým hrdinům s působivou sochou s názvem Pieta od akademického sochaře Čeňka Vosmíka. Okolní podhorská krajina láká k pěkným procházkám.

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové oblasti nad obcí na malebném místě u lesa v turisty přitažlivém přírodním parku Suchý vrch - Buková hora.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0437

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením a krbem, vyžití pro děti) na malebné polosamotě u lesa a pastviny s krásným výhledem do okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1927

Jednoduše zařízená chata s terasou v neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v tiché obci jen 3 km od Jablonného nad Orlicí (koupaliště) a jen 10 km od přehrady Pastviny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1373

Prostorná mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní, zimní zahradou (vířivka, infrasauna, posezení, gril) a oploceným pozemkem (bazén, trampolína, vyžití pro děti, ohniště).

5 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2174

Prostorná nadstandardně zařízená vila k pronájmu s wellness (vířivka, finská sauna) na rozsáhlém pozemku s všestranným vyžitím (bazén, lezecká stěna, gril, udírna, ohniště, trampolína, dětský hrad…).

8 ložnic / max 37 osob
číslo chalupy: 2175

Prohlíželo 248 lidí

Jednoduše zařízená retro chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, hřiště) leží na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Akceptované poukázky a asociace