Zobrazit na mapě

Hoštice - vesnička - Slunce seno

Hoštice najdeme v Pošumaví nedaleko Strakonic. Pošumaví je půvabný kraj se zdravými rozlehlými lesy. Oblíbil si jej také zpěvák Michal Tučný, který přímo v Hošticích strávil poslední léta svého života. Přál si zde být dokonce pohřben a jeho hrob v Hošticích skutečně můžete najít. Na toto místo zpěvákova posledního odpočinku již zdálky upozorní pro něj typický kamenný klobouk a velké množství kamínků od jeho obdivovatelů, které přivážejí z celého světa.

Na návsi mohou turisté navštívit proslulou hoštickou hospodu, která se stala důležitou scénou filmové trilogie Slunce, seno, ... . Vidět lze také zámek, kde ve filmech sídlilo vedení JZD, dům Škopkových nebo místní kostel a faru, kde byl doma farář Otík v podání báječného Luďka Kopřivy.

Každoročně se v Hošticích pořádá veselice s účastí Zdeňka Trošky a herců ze Slunce, seno… . V srpnu se zde koná country festival na památku Michala Tučného s názvem Stodola.

Fotogalerie - Hoštice - vesnička - Slunce seno

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hoštice - vesnička - Slunce seno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hoštice - vesnička - Slunce seno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, terasa, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1867

Dnes zobrazeno 43x

Pěkná účelně zařízená chalupa k pronájmu s obytným pokojem s krbovými kamny na neoploceném pozemku (terasa, gril, ohniště) na malebném místě zcela na konci obce na polosamotě u lesa a malého potoka.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1436

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkná rodinná chata s krbem k pronájmu leží v chatové oblasti na udržovaném travnatém pozemku (posezení, krb s udírnou, gril). Polohou ideální pro milovníky přírodního koupání a rybaření.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2176

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená chaloupka s malým uzavřeným dvorečkem (posezení, ohniště) v tiché ulici v obci jen 200 m od řeky Otavy (rybaření, koupání) a velmi dobrými podmínkami k cyklovýletům v okolí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 0716

Dnes zobrazeno 22x

Rezervováno dnes

Stylová atraktivní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola, gril) v tichém prostředí malé osady pouze o 4 chalupách v malebné šumavské lokalitě u lesa a horského potůčku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1438

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Dnes zobrazeno 23x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa s oploceným dvorem (bazén, trampolína, pergola, gril) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské oblasti ideální k cykloturistice jen 6 km od města Vodňany.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2016

Akceptované poukázky a asociace