Zobrazit na mapě

Táborsko - kam na výlet o dovolené

Dovolená na Táborsku nabízí velké množství tipů na výlet a turistických cílů. Připravili jsme pro Vás seznam těch nejzajímavějších tipů na výlet na Táborsku. U každého turistického cíle je k dispozici i nabídka ubytování na nejbližších chatách a chalupách.

Chaty a chalupy Táborsko


Hvězdárna v Českých Budějovicích je druhá nejstarší hvězdárna v Čechách. Její observatoř na Kleti patří mezi deset nejúspěšnějších observatoří na světě věnujících se hledání planetek.

Chrám sv. Mikuláše vznikl ve 13. století, kdy byl založen jako farní kostel pro královské město České Budějovice.

Kojákovice patříly k Rožmberskému panství, ale v 15. stol. část vesnice patřila rytířům z Kojákovic. Leží 8 km jižně od Třeboně na hranici CHKO Třeboňsko. Tato typická jihočeská vesnice patří mezi vesnické památkové...

Železniční trať tažená koňmi byla vybudována v letech 1825 - 1832 mezi městy České Budějovice a Linec. V muzeu se dozvíte více o historii této tratě.

Nadějská rybniční soustava patří mezi nejvzácnější přírodní rezervace na Třeboňsku. Pojmenována byla podle největšího rybníku této soustavy.

Díky této naučné stezce můžete pozorovat nádhernou přírodu Třeboňska a poznávat ptáky i floru žijící v této oblasti.

Opatovický rybník je jeden z nejstarších rybníků na Třeboňsku, leží kousek od rybníka Svět.

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci vznikl v druhé polovině 14. století. Dominantou starého města Jindřichova Hradce se stala jeho kostelní věž, tyčící se do výšky 68 metrů.

Rybník Rožmberk je největší rybník nejen v ČR, ale i na světě. Leží 2 km severně od Třeboně.

Spolský rybník leží u vesnice Spolí na Třeboňsku, jeho vody vtékají do rybníka Svět.

Akceptované poukázky a asociace