Zobrazit na mapě

Rybník Rožmberk

Rybník Rožmberk je největší rybník nejen v ČR, ale i na světě. Vybudoval ho proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan v letech 1584–90. Hráz Rožmberka je také důležitou přírodovědnou lokalitou, rostou tu mohutné staleté duby, v jejichž dutinách hnízdí řada různých druhů ptáků. V zimě tu můžete zahlédnout i orly mořské. Pod hrází jsou historické sádky, které se dnes využívají pouze při výlovu Rožmberka. Podél rybníka vede cyklistická naučná stezka.

Tipy na výlety v okolí:

  • Třeboň
  • zámek Chlum u Třeboně
  • Schwarzenberská hrobka

 

Fotogalerie - Rybník Rožmberk

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Rožmberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Rožmberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Malá skromně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v blízkosti rybníků Vítek a Rožmberk 4 km od lázní Třeboň. Ideální výchozí místo pro cykloturistické výlety.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1327

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013
Rybník Rožmberk je největší rybník nejen v ČR, ale i na světě. Leží 2 km severně od Třeboně.

Nadstandardně zařízená velmi pěkná rekreační vila k pronájmu v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, terasa, posezení, krb) na atraktivním místě na kraji města jen 1,5 km od historického centra.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1561

Stylově zařízený samostatný apartmán (studio) s terasou v přízemí ubytovacího zařízení Schwarzenberský seník jen 500 m od historického centra Třeboně a jen 250 m od rybníka Svět.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1203a

Dnes zobrazeno 26x

Pěkně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) na okraji města v atraktivní lokalitě u parku se Schwarzenberskou hrobkou a jen 5 minut pěšky od rybníka Svět.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1011

Kvalitně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (posezení, gril) v tiché ulici malého městečka jen 10 km od lázní Třeboň. Výhodné výchozí místo pro cyklovýlety po celém Třeboňsku.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0614

Kvalitně a moderně zařízený rekreační dům s bezbariérovým přízemím a terasou v oplocené zahradě (dětský koutek, posezení, gril) v tiché ulici na kraji obce. Ideální k cykloturistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1115b

Dnes zobrazeno 23x

Pěkná chata k pronájmu s terasou a oplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště) leží na klidném místě u lesa v chatové rekreační oblasti u rybníku Dvořiště v atraktivní krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2401

Akceptované poukázky a asociace