Zobrazit na mapě

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí

Památky

Historické centrum města Jablonné v Podještědí je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Nejvýraznější historickou památkou města je poutní chrám Svatého Vavřince a Svaté Zdislavy s přilehlou budovou dominikánského kláštera. V tomto kostele se nachází v kryptě pod oltářem hrob Svaté Zdislavy. Krypta je vyzdobena čtyřiadvaceti obrázky malovanými na mědi, na kterých jsou výjevy z legendy o sv. Zdislavě.

Jablonné je jediným městem u nás, ve kterém se na krátkou chvíli zastavil Napoleon Bonaparte. Jeho návštěvu připomíná Pamětní deska na loveckém zámku z 18. století, kde v té době byla stanice jízdní pošty. Další krásnou budovou města je pozdně barokní zámeček barona Palmeho. Uprostřed náměstí je umístěn barokní morový sloup z roku 1686.

Zámek Nový Falkenburk, který je pseudobarokně upraven stojí v rozlehlém parku na okraji města.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno 17. 8.

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Prohlíželo 246 lidí

Rezervováno 18. 8.

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Prohlíželo 98 lidí

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Nová pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) v obci jen 100 m od koupaliště s tobogánem a jen 600 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Ideální pro cykloturistiku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1136

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Stylově zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril) v obci v atraktivní krajině Lužických hor a je ideální pro rodinnou dovolenou.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2229

Akceptované poukázky a asociace