Zobrazit na mapě

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí

Památky

Historické centrum města Jablonné v Podještědí je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

Nejvýraznější historickou památkou města je poutní chrám Svatého Vavřince a Svaté Zdislavy s přilehlou budovou dominikánského kláštera. V tomto kostele se nachází v kryptě pod oltářem hrob Svaté Zdislavy. Krypta je vyzdobena čtyřiadvaceti obrázky malovanými na mědi, na kterých jsou výjevy z legendy o sv. Zdislavě.

Jablonné je jediným městem u nás, ve kterém se na krátkou chvíli zastavil Napoleon Bonaparte. Jeho návštěvu připomíná Pamětní deska na loveckém zámku z 18. století, kde v té době byla stanice jízdní pošty. Další krásnou budovou města je pozdně barokní zámeček barona Palmeho. Uprostřed náměstí je umístěn barokní morový sloup z roku 1686.

Zámek Nový Falkenburk, který je pseudobarokně upraven stojí v rozlehlém parku na okraji města.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa s infrasaunou a neoplocenou zahradou (vířivka, posezení, gril, ohniště, relax koutek) nabízí pronájem na malebném místě u lesa zcela na okraji obce v CHKO Lužické hory.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2470

Dnes zobrazeno 12x

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0956
Historické centrum města Jablonné v Podještědí je od roku 1992 městskou památkovou zónou. Od začátku devadesátých let je zde postupně utlumována zemědělská výroba a město se více soustředí na turistický ruch. Se svojí bohatou historií má návštěvníkům co nabídnout.

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Dnes zobrazeno 9x

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Zcela nová stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu se zastřešenou terasou a oplocenou zahradou leží v malé obci v přitažlivé oblasti severních Čech na Českolipsku s celou řadou možností k výletům.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2332

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením a grilem) leží na místě s krásným výhledem na obec Polevsko a okolní zalesněné kopce Lužických hor.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2468

Akceptované poukázky a asociace