Zobrazit na mapě

Skanzem Veselý kopec

Muzea

Skanzen na Veselém Kopci najdete na rozhraní Žďárských vrchů a Železných hor, 7 km od Hlinska. Tento skanzen je součástí Souboru lidových staveb Vysočiny, což je areál, ve kterém jsou soustředěna stavení z Českomoravské vysočiny a Železných hor z 18. a 19. století.

Část budov je na svém místě, část jich sem byla přemístěna. Veselý kopec je dnes skupina téměř třiceti objektů a zemědělských usedlostí a tvoří tak osadu, která přináší svědectví o životě a práci a zábavě drobných rolníků. K vidění jsou budovy jako ovčín, výměnek, zvonička, suška lnu, čtyřboká stodola pokrytá šindelem, hájenka, včelín…

Skanzen nabízí i občerstvení ve stylové hospodě U kováře Matěje. Veselý kopec je veřejnosti přístupný od dubna do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skanzem Veselý kopec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skanzem Veselý kopec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi atraktivní luxusní chalupa k pronájmu se stylovou společenskou místností na velkém neoploceném pozemku (bazén, hřiště, stolní tenis, vyžití pro děti) v těsné blízkosti skanzenu na Veselém kopci.

6 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0738

Nápaditě a kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness (vířivka, infrasauna) a terasou leží ve velké oplocené zahradě (krb, ohniště, bohaté vyžití pro děti) v malé klidné osadě v Železných horách.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2340
Skanzen Veselý kopec naleznete 7 km od Hlinska. Je to areál obsahující asi třicet drobných objektů a usedlostí z 18. a 19. století, jejichž prohlídka nabízí velmi zajímavé svědectví o životě a práci drobných rolníků. Skanzen je jednou z částí Souboru lidových staveb Vysočina.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, zastřešené posezení, zahradní krb, stolní tenis, vyžití pro děti) leží v malé obci na rozmezí Žďárských vrchů a Železných hor.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2422

Velmi pěkně zařízený 3-pokojový mobilní domek (chatka) k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, krb) leží na malebném místě s výhledem do krajiny zcela na kraji obce.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2027

Účelně zařízený bezbariérový apartmán s možností využít gril a společenskou místnost (bar, výčep, kulečník) k pronájmu v tiché obci v krajině centrální části Žďárských vrchů jen 5 km od Devíti skal.

0 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2253

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa se stolním tenisem a oplocenou zahrádkou (posezení, krb, pískoviště) v tiché obci v krásné krajině centrální části Žďárských vrchů. Turistika.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1107

Prohlíželo 100 lidí

Velká účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště, trampolína) na kraji obce v malebné krajině Žďárských vrchů jen 1,5 km od přírodního koupání. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1266

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (altán s posezením, ohniště) se nachází v malé osadě nedaleko lesa v malebné krajině CHKO Žďárské vrchy.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1557

Akceptované poukázky a asociace