Obce a města

Historické město Znojmo patří k nejstarším městům v naší zemi a bylo v roce 1226 vyhlášeno městem královským. Znojmo leží na skalním ostrohu nad řekou Dyje. V roce 1437 ve Znojmě zemřel císař Zikmund.

Jednou z nejcennějších památek Znojma je románská rotunda Svaté Kateřiny z 11. století, ve které mohou návštěvníci obdivovat vyobrazení přemyslovských panovníků na stěnách a která je národní kulturní památkou. Ve městě je také mnoho církevních památek, z nichž nejvýznamnější je gotický chrám Svatého Mikuláše ze 14. století a jedinečná dvoupodlažní gotická kaple Svatého Václava z 16. století.

Ve Znojmě probíhá každoročně několik tradičních akcí, z nichž nejvýznamnější bezesporu je Znojemské vinobraní v září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Znojmo je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Znojmo je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní chata k pronájmu v oplocené pěkně udržované zahradě (zapuštěný bazén, kuželky, krb, terasa, posezení) v chatové osadě zcela na kraji města v cykloturisty oblíbené oblasti.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1460

Velmi pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v centru vinařské obce v atraktivní cykloturistické oblasti nedaleko historického města Znojma a NP Podyjí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1902

Pěkná účelně zařízená chalupa k pronájmu s malým oploceným dvorkem (posezení, gril) leží v klidné části obce jen 500 m od místního koupaliště a jen 8 km od historického centra města Znojma.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1943

Prohlíželo 107 lidí

Velmi pěkně zařízená chata s vlastním vinným sklípkem na neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, dětský koutek) na krásné polosamotě u lesa s okolím ideálním k cykloturistice.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chaty: 1205

Dnes zobrazeno 14x

Rezervováno 22. 7.

Velmi pěkný rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa, posezení, krb, trampolína, solární sprcha) leží v atraktivním jihomoravském regionu poblíž NP Podyjí a Vranovské přehrady.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2179

Prohlíželo 110 lidí

Rezervováno 21. 7.

Kompletně zrekonstruovaná velmi pěkná chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště) v atraktivním jihomoravském regionu nedaleko NP Podyjí a Vranovské přehrady.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2010

Stylová chalupa se společenskou místností s kulečníkem, s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení, ohniště) a s oplocenou zahradou (plocha pro míčové hry) k pronájmu v malé obci na Znojemsku.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1609

Mimořádně atraktivní chalupa s prostornou společenskou místností, sklepní vinárnou a wellness leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, trampolína, gril, posezení) jen 15 km od Vranovské přehrady.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1901

Akceptované poukázky a asociace